To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Bateria nie przyjmuje ładowania, 48v

henry - Sob 14 Gru, 2019
Temat postu: Bateria nie przyjmuje ładowania, 48v
Witam
Mam problem z baterią w deskorolce 3-kołowej.
Bateria 48v10ah. Niby po naładowaniu jest około 55v ale podczas próby ruszenia napięcie spada do 30 paru volt i po chwili znowu bateria wstaje na ponad 50v.
Rozebralem z koszulki zestaw i jest 39szt ogniw wg mnie nietypowych, większych niż standardowych coś jak bateria R16 bodajże. Poproszę o pomoc jak ją mogę sprawdzić i naprawić ewentualnie lub jak zbudować zamiennik.



Inc0 - Sob 14 Gru, 2019

przeciez ta elektronika jest zjarana - do wymiany
henry - Sob 14 Gru, 2019

Rozumiem, a podpowie mi ktoś gdzie mogę znaleźć i jaki zamiennik tej elektroniki mogę zastosować do tej baterii?
Inc0 - Sob 14 Gru, 2019

to jest jesli sie nie myle BMS masz hulajnoge ( producent model)to szukaj do niej BMS w sieci krajowej ( allegro olx itp )lub/i chińskiej ( aliexpress itp)
henry - Sob 14 Gru, 2019


henry - Sob 14 Gru, 2019

Nie musi być oryginał, sprzęt zostaje dla mnie i tak się
zastanawiam czy aby nie zainwestować w powiększenie pojemności, aktualny pakiet ma wymiary 27/14/7 cm, więc trochę ognim 18650 by weszło :lol:

Inc0 - Sob 14 Gru, 2019

musi nie musi producenci lubia sie zabezpieczać przed"zamiennikami" gdy w xiaomi m365pro "pufnoł" mi sterownik bms nie przyjoł wspołpracy z zamiennikiem musiał byc orginalny
henry - Sob 14 Gru, 2019

Może zdemontuje ten BMS i zobaczę na odwrocie,
może będzie MODEL.

Mariusz_p - Sob 14 Gru, 2019

Zobacz jakie kable idą do sterownika hulajnogi. Jak tylko plus i minus będzie działać bez problemu z każdym zamiennikiem BMS
henry - Pon 16 Gru, 2019

Zdjęcia poniżej, z BMS idzie plus i minus oraz wtyczka z kablami zielonym i żółtym.





henry - Pon 16 Gru, 2019

Czy możecie koledzy podpowiedzieć skąd taka opinia po zdjęciu że BMS spalony jest?
sky - Pon 16 Gru, 2019

Przecież na pierwszy rzut oka widać spaleniznę na pierwszym zdjęciu. Lewy górny obszar przy żółtym kabelku, dość pokaźny...
henry - Pon 16 Gru, 2019

Niestety ale jak znalazłem ten model BMS na necie to jest identycznie w tym miejscu jakby "nadpalony"

http://en.szsmartec.com/product/718.html

Mariusz_p - Wto 17 Gru, 2019

czy możesz zmierzyć jakie jest napięcie na obu kompletach kabli?
Inc0 - Wto 17 Gru, 2019

otóż nie jest na twoich fotach widac ze cos tu dosłownie odparowało a na tych z neta wszystko jest tyle że czymś czarnym jest toś zapaćkane pewnie zabezpieczenie przez wilgocia i ewentualnym zwarciem z tego tytułu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group