To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery BLDC - Połączenie sterownika z silnikiem

RoBor - Sob 22 Lut, 2020
Temat postu: Połączenie sterownika z silnikiem
Proszę o podpowiedz. Problem polega na tym że gniazdo od strony sterownika do czujników halla ma 6 wejść a od strony silnika wtyczka czujników halla ma tylko 5 kabelków. Pozostaje jeden niewykorzystany przewód koloru białego - do czego on służy i co tam podpiąć?
Inc0 - Sob 22 Lut, 2020

prawdopodobnie to przewód od kontroli temperatury zostaw go nie połączony pozostałe 5 łaczysz czerwony z czerwonym czarny z czarnym a reszta tak żeby silnik ładnie pracował ( iekoniecznie to bedzie zgodnie kolorami)chyba że masz samo-nauke to wtedy będzie obojętne jak je połaczysz
RoBor - Nie 23 Lut, 2020

Dzięki za wyjaśnienie ale jeżeli ten biały przewód jest od temperatury to nie jest on powodem problemu z błędem E10 ( błąd odbioru sygnału) który jest wyświetlany, nie działa również prędkościomierz i drogomierz. Silnik pracuje i działa z czujnikiem PAS natomiast nie działają poziomy wspomagania - silnik pracuje tak samo bez względu jaki stopień się ustawi. Rower jezdzi ale bez pomiaru prędkości, odległości, stopniowania wspomagania. Sprawdzałem poprawność połączeń. Jaka może być przyczyna błędu?
Inc0 - Nie 23 Lut, 2020

moze problem tkwi w sterowniku lub jego konfiguracji bo prędkość sterownik odczytuje z halli lub miernika/czujnika obrotu koła
RoBor - Nie 23 Lut, 2020

W jaki sposób mozna sprawdzić sterownik lub jak zmienić jego konfigurację. Wtyki są połączone zgodnie z opisem i sprawdzone. Zastosowanie trybu samonauczania również nic nie zmienia.
Polakzhiszpanii - Śro 01 Lut, 2023

Inc0, dzień dobry z Hiszpanii
mam ważne pytanie, ale pierwszy raz próbuję zagadać i nie wiem czy doszło...
jak tak - to proszę dać znać... będę szukał w takim miejscu "NIE MASZ NOWYCH WIADOMOŚCI"

zeeltom - Czw 02 Lut, 2023

Test :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group