To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd z silnikiem poza kołem - Problem z "wolnobiegiem" w silniku BBSHD 1000W

janusz_b - Nie 01 Mar, 2020
Temat postu: Problem z "wolnobiegiem" w silniku BBSHD 1000W
Witam. jak w tytule, najpierw lekkie przeskoki na korbach, zwiększające się ( ponad 5000 tysi przejechane:). Rozebrany silnik od strony tarczy, czyszczenie, diagnoza- zaokrąglone zapadki, po założeniu nowych zapadek bębenkowych shimano (bo innych pod ręką nie było).... zaorało wewnętrzny pierścień i wydłubywanie metalowych wiórów... Znalazłem tylko całą obudowę pod adresem https://www.greenbikekit.com/bafang-8fu ... ement.html Czy Szanowni Koledzy mają takie doświadczenia?
Pozdrawiam Janusz

janusz_b - Pią 06 Mar, 2020
Temat postu: Problem rozwiązany
Problem rozwiązany... w poniedziałek zamówienie, czwartek dostawa i montaż :mrgreen: Zamówienie w niemieckim sklepie, za prawie 80 €... mam nadzieję że bez koronavirusa w pakiecie :wink:
malin - Pon 09 Mar, 2020

Powiem Ci szczerze, że obserwując różne fora i zdjęcia na nich nigdy nie widziałem aby ktoś zużył tę dużą zębatkę w BBSHD. Pewnie silnik nie ma lekkiego życia u Ciebie. Napisz proszę jak to się stało jako przestrogę dla mnie i innych. A czy nie było może tak że coś źle złożyłeś i mała zębatka nie poruszała się centralnie po tych zębach z dużej zębatki i dlatego tak się stało ? Może zmieniając zapadki sprzęgła na nieorginalne powstał dystans który spowodował to uszkodzenie ?
janusz_b - Wto 31 Mar, 2020

dla kolegi "malin" zużył się wewnętrzny pierścień po którym zasuwają zapadki... Po pewnych doświadczeniach..... osobistych OSTRZEGAM użytkowników BAFANG BBSHD 1000 W przed kombinowaniem z innymi zapadkami... W nowej obudowie (czytaj nowy pierścień po którym śmigają zapadki;) Zapadki typowe do wolnobiegu (po 2 zyble za sztukę) wymiarowo idealne... skończyły się po 130 km... zaokrąglone... przeskakiwało, a po lesie nie katowałem... no może ze 30 km ;( u kolegów z serwisu dobrałem 3 identyczne (pomierzone suwmiarką elektroniczną) zapadki znanej firmy Japońskiej.... 233 km lasy i nie ma zmiłuj... co będzie to... następne koszty (wczoraj dotarł z Państwa środka, lub okolic) "oryginalny pierścień z zapadkami" za jedyne 20 E, oczywiście z przesyłką ;) dnia dzisiejszego, czas na przegląd i PONOSZĄ EMOCJE... wygląda że już podcięte lekko są trzy ząbki.... bez komentarza.... NEXT PART IN COMING......


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group