To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd z silnikiem poza kołem - Budowa Bafang Ultra G510 Full Suspension

mes93 - Pią 03 Kwi, 2020
Temat postu: Budowa Bafang Ultra G510 Full Suspension
Cześć,
niedawno przerobiłem swojego Hardtail'a na elektryka z zestawem Bafang 750W oraz baterią 17,5 aH (swoją drogą na sprzedaż)
Bardzo się wkręciłem w temat elektryków i nie minęło dużo czasu, a ja już buduję swojego pierwszego Bafang Ultra. Moja jazda to prawie zawsze tereny leśne oraz częste wyjazdy w góry, z racji, że posiadam domek letniskowy i mogę pobawić się w ciężkim terenie.

Będę wdzięczny za każde spostrzeżenie i uwagi, dot. wyborów części itd.

Mniej więcej wzoruje się na czymś takim, lecz u siebie chcę zminimalizować problemy z łańcuchem, rower w miarę lekki, bez zbędnych pierdół, z maksymalnie ukrytymi przewodami i linkami.


Moja Rama:
Cały rower będzie w czarnym macie



Silnik:
Bafang Ultra G510 1000W



Bateria:
Obudowa Dorado, 48V 17,5 aH.



Wyświetlacz:
DP C18




Inne komponenty:
Tutaj nie będę wchodzić w super szczegóły
Amortyzator ROCK SHOX Sektor Rl Debon Air - tutaj wybór taki, aby golenie miały 32 mm
Sztyca + siodło 143 mm karbon
Kierownica 720 mm karbon
Mostek 80mm aluminium
Klamki hamulca zintegrowane z czujnikiem, przystosowane do Bafanga
Hamulce (dwu tłoczkowe)
Kaseta Sunrace CSM680 8 Speed 11-40T
Przerzutka tył obsługująca w/w kasetę Altus RD-M310 SS
Najtańszy łańcuch KMC

Gdy pracy i komponentów będzie przybywać będę edytować post i dodawać zdjęcia z kolejnymi etapami.

malin - Nie 05 Kwi, 2020

Mogłbyś mi powiedzieć gdzie i za ile kupiłeś tę ramę, silnik i baterię ? Jako zestaw czy osobno ?
Jak to wyszło cenowo ? Co z cłem ? Czy w takiej konstrukcji nie ma problemu z przekosem linii łańcucha ?

mes93 - Nie 05 Kwi, 2020

Póki co, to wszystko zostało już zamówione. Rama, silnik, bateria na Alibaba- zobaczymy jak to wyjdzie z cłem, jak tylko wszystko do mnie dojdzie. Jeśli chodzi o "przekos" łańcucha, to wielu użytkowników, którzy mają te ramy, powiedziało mi, że nie mają z tym żadnego problemu. Ja znowu zbierając całą "internetową" wiedzę, z premedytacją zakładam 8 rzędową kasetę, aby zminimalizować ten problem (kaseta 11t na płaskie, 40t do pokonywania sporych górek).
Wiem, że problemy mogą występować przy 12 rzędach, ale naprawdę z moją jazdą 8 rzędów 11-40t spokojnie wystarczą żeby wszystko objechać.

Do tej pory jeździłem Hardtailem z Bafangiem 750W, 10 rzędowa kaseta. Nie wiem dlaczego inni mają z tym problem, ale mi wszystko śmiga, każde przełożenie gładko i bez problemów. Już ponad 500 km zrobione i łańcuch nie zużyty.

TomaszKon - Śro 08 Kwi, 2020

mes93 napisał/a:
Ja znowu zbierając całą "internetową" wiedzę, z premedytacją zakładam 8 rzędową kasetę, aby zminimalizować ten problem (kaseta 11t na płaskie, 40t do pokonywania sporych górek).

Bardzo dobry ruch polecam tą 8s. 11-46
https://pl.aliexpress.com/item/32884550636.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6a335c0fP4rTui


Do tej pory jeździłem Hardtailem z Bafangiem 750W, 10 rzędowa kaseta. Nie wiem dlaczego inni mają z tym problem, ale mi wszystko śmiga, każde przełożenie gładko i bez problemów. Już ponad 500 km zrobione i łańcuch nie zużyty.


To nie problem kasety ale łańcucha. Ultra ma 2x większy moment wiec mogą być problemy przy 10s.

malin - Śro 08 Kwi, 2020

Komponenty wyglądają zacnie i będzie z tego niezła maszyna zatem czekamy na Twoje raporty z prac nad tym projektem
mes93 - Nie 10 Maj, 2020

Wszystko przyszło zgodnie z planem. Jednak zdecydowałem się na amortyzator FOX 34. Wszystkie części już przyszły. Dziwne, ale kilka pierdół z aliexpress przyszło już po 10-12 dniach, natomiast rama, silnik i bateria ciągle w trasie... już ponad miesiąc. Ale czekam :)
malin - Śro 20 Maj, 2020

I jak postępy w pracy ? A jak wyszło z cłem - płaciłeś od silnika i ramy ?
mes93 - Sob 23 Maj, 2020

Rama już w Polsce, długo idzie i mam nadzieję że będzie w przyszłym tygodniu. Złożenie do kupy do będzie dwie godziny więc już nie mogę się doczekać :cool:
andypip - Czw 04 Cze, 2020

Dalej nic? Rama nie dotarła?
mes93 - Pią 26 Cze, 2020

Skończony wczoraj.


Eryk1000 - Pią 26 Cze, 2020

Super wygląda :) Zdaj relacje z kosztów i dodatkowych opłat jakie cię spotkały przy zakupie poszczególnych części. Szerokości !!!
mes93 - Nie 28 Cze, 2020

Opłat dodatkowych nie było. Koszt końcowy ~8,5k
Eryk1000 - Nie 28 Cze, 2020

mes93 napisał/a:
Opłat dodatkowych nie było. Koszt końcowy ~8,5k


Wow to ci się udało :) aż dziwne ;) Możesz podać linki z których zamówiłeś ramę oraz silnik.

malin - Czw 02 Lip, 2020

właśnie podeślij nam linki prosimy, a ta rama to jakiego jest rozmiaru - mam 1,86 m i tak 'na oko' dla mnie chyba byłaby za mała
mes93 - Pią 03 Lip, 2020

Linku nie podaję bo nie polecam. Chińczyk nie wsadził amortyzatora tylnego i musiałem kupować w PL a kasy nie chciał oddać, ale w końcu został zmuszony przez Alibabe. Trudno było się z nim dogadać. Ale jak wpiszecie na alibaba "bafang frame" to od razu pełno tych samych ram.

Rama to bodajże 19", ja mam 178 i była idealna. Musiałbyś mieć tą największą. Ale teraz buduję jeszcze lepszy pomysł. I ta rama to jest nic przy nowej :) Pochwalę się jak wszystko przyjdzie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group