To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Rozładowany pakiet 13S10P

Kons18 - Śro 13 Maj, 2020
Temat postu: Rozładowany pakiet 13S10P
Witam.Dawno mnie nie było braku czasu, jednak czas kwarantanny sprawił że postanowiłem zajrzeć do swojego nieużywanego od kilku lat skutera elektrycznego.Stare akumulatory żelowe zostały 4 lata temu zastąpione pakietem 13s10p zgrzanym z ogniw pozyskanych z baterii laptopowych. Skuterem zrobiłem ok 1000 km po czym 2 lata stał w garażu nie ruszany.
Pomiar napięcia pakietu wskazywał 30 V.Chińska ładowarka nie chciała ładować pakietu podłączonego do balansera - stwierdziłem że to dlatego że napięcie jest za niskie. Naładowałem każdą celę osobno - niektóre miały 0 V więc ogniwa raczej do wyrzucenia.Po osiągnięciu napięcia pakiety ok.42 V postanowiłem ponownie spróbować ładowarką - bez efektu.Postanowiłem więc odłączyć balanser i tu uwaga ku mojemu zdziwieniu ładowarka zaczęła działać jednak napięcie pakietu systematycznie spadało ! Po godzinie ładowania miałem na każdej celi po mniej więcej 2 V.Dalej nie ładowałem- odłączyłem ładowarkę.Czym może to być spowodowane ? Dlaczego ładowarka rozładowuje pakiet ?

WojtekErnest - Pią 15 Maj, 2020

Nie ladowarka rozladowuje pakiet ale ogniwa w równoległym segmencie maja samorozladowanie. Jak zeszly do 0, staly dlugi czas, to są praktycznie do wyrzucenia. Nawet jak je rozpakietujesz to maja duze RW , mała pojemność lub b.duza uplywnosc.
wnoto - Wto 16 Cze, 2020

Co zrobiłeś z pakietami ? Odzyskałeś ogniwa ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group