To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Inne pojazdy, mechanika pojazdów - skuter inwalidzki

Anonymous - Pią 09 Wrz, 2011
Temat postu: skuter inwalidzki
Witam.
Od kilku dni jestem posiadaczem trzykołowca Solo ts 120 comfort firmy Revatak (hol.)
Niestety nie mam do niego żadnej dokumentacji, instrukcji ani DTR.
Zasilany jest 2 aku. 12v-73Ah (MK Battery). Po naładowaniu orginalną ładowarką (8A)
wyświetla mi się napięcie 27,5v i tu chcę się dowiedzieć czy jest to wartość prawidłowa.
Nie wiem ile na tych bateriach ktoś jeżdził wcześniej, oraz do jakiej wartości mogę je
rozładować. Jako laik proszę o czytelną poradę. Dzięki temu wózkowi po sześciu latach
wyszedłem z domu i nie chcę gdzieś po drodze utknąć. Pozdrawiam.
Janusz.

tomasz_kombi - Pią 09 Wrz, 2011

Witaj

Z Twojego opisu wynika, że akumulatory połączone są szeregowo.
W pełni naładowane powinny dać właśnie około 28V więc napięcie jest OK .. jednak:
Nie mówi to praktycznie nic o ich aktualnej pojemności i pod obciążeniem napięcie może szybko spaść jeśli były intensywnie lub nieprawidłowo eksploatowane.
Wydaje mi się, że najlepszym i najmniej ryzykownym testem będzie możliwie krótka przejażdżka na świeżo naładowanych akumulatorach i ponowny pomiar napięcia po jej zakończeniu.
Zauważysz wówczas jaki jest spadek w funkcji przejechanego dystansu.
Oczywiście pojemność można też sprawdzić bardziej profesjonalnie (np. rozładowanie i ładowanie określonym prądem z pomiarem czasu tego ładowania) ale domyślam się, że wolałbyś coś prostszego (co też zaproponowałem powyżej).

Anonymous - Pią 09 Wrz, 2011

Rozładować możesz do 10,5V na sztukę, czyli do 21V pod obciążeniem.
Anonymous - Pią 09 Wrz, 2011

Witam.
Tuż po naładowaniu przejechałem ok. 3 km i było 25,4v. Pojazd ma wyświetlacz i z niego
mogę obserwować akyualne napięcie. Niestety nie działa prędkościomierz i licznik km.
Może ktoś ma lub wie jak zdobyć instrukcję lub DTR z opisem. Szukałem w internecie ale
moje posługiwanie się komputerem jest prawie tak samo kalekie jak moje zdrowie.
Wszelkie wskazóki na temat mojego pojazdu będą dla mnie bardzo cenne.
Janusz.

Anonymous - Pią 09 Wrz, 2011

http://www.revatak.eu/en/solots120.php

Napisz do nich, masz tam kontakt, może ci podeślą.

Anonymous - Wto 13 Wrz, 2011

Witam.
Póki co napisałem do firmy Revatak. Jednak chyba kupię nowe baterie. Orginały MK Battery
są dość drogie(1150 PLN) więc poproszę o namiary gdzie mogę kupić podobne(nie mniej niż
70Ah). Firma Sonar Drzewica ma takie o połowę tańsze ale czy dobre?. Wszystkie info.
przyjmę z ogromną wdzięcznością.
Janusz.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group