To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Problem z ładowaniem

branqu - Czw 30 Lip, 2020
Temat postu: Problem z ładowaniem
Witam, zrobiłem dziś swój pierwszy pakiet. Jest to 13s4p. Podłączyłem go pod koło i ekran ebike i wszystko działa prąd podaje lecz mam problem z ładowaniem pakietu. Wygląda na to jakby się nie ładował. Sprawdzałem napięcia w każdym kablu i wszędzie płynie prąd. Pakiet ma teraz ok 46v i napięcie podczas ładowania nie wzrasta. Bms oraz pakiet się nie nagrzewają. Myślę, że coś jest nie tak z portem C- w bms'ie. Jak to najlepiej sprawdzić? Podładować trochę baterię bez bms'a? jeśli tak to jak to zrobić najsprawniej?
branqu - Czw 30 Lip, 2020

Wpadłem na pomysł, mam bms'a typu Separate port a gdyby tak podłączyć go jako common port? co myślicie o tym?
WojtekErnest - Wto 04 Sie, 2020

A masz woltomierz ? Jakie napięcie ma ma zasilacz na luzie a jakie po podpieciu na -C. Jakie sa napiecia na mosfetach ? Czy to BMS z 13 czy 14 toma odczepami ? Skad wiadomo ze jest sprawny ? W jakiej kolejnosci byly podlaczane kabelki z BMS ?
slow - Śro 12 Sie, 2020

branqu, Łączenie jako common port jest totalnie bez sensu bo przestanie być BMS'ea a w twoim przypadku gdzie pewnie jest uszkodzony to nawet może być niebezpieczne.
Jeżeli uparłeś się ze chcesz go zostawić to po prostu podłącz ładowarkę do wyjścia tam gdzie i sterownik.
Nie będzie wtedy zabezpieczenia ale dopóki ładowarka będzie sprawna a ogniwa nierozjechane to będzie działać prawidłowo.

branqu - Czw 13 Sie, 2020

Witam, wymieniłem bms gdyż był on uszkodzony, przy następnej próbie ładowania znowu nie uda ło się. Problemem był port xlr gdyż producent przekazal mi zła instukcję jak go podłączyć... oraz same fabryczne przewody były źle przylutowane...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group