To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd z silnikiem poza kołem - Kilka pytań przed zakupem BBS02

DavePL - Śro 12 Sie, 2020
Temat postu: Kilka pytań przed zakupem BBS02
Cześć
Mam pytania przed zakupem(pewnie na pswpower) niektórzy sprzedawcy oferują różne zębatki, czym kierować się przy wyborze?
mam hamulce hydrauliczne, czy zadziała to u mnie? bo widzę że klamki się chyba podmienia na te z zestawu.
a i jeszcze jedna rzecz, który display wybrać ?
Dzięki

Inc0 - Śro 12 Sie, 2020

Zębatkę dobierasz pod swoje preferencje jak w rowerze analogowym im większa tym szybszy potencjalnie bedzie rower im mniejsza tym lepiej w terenie sobie poradzi, heble hydrauliczne mozesz zostawic ale powinienes do nich zamontować czujniki co nie jestzbyt trudne.
andypip - Czw 13 Sie, 2020

Witaj.
Nie napisałeś jaką masz średnicę kół i tylną przerzutkę - ilość rzędów i zębów na najmniejszej zębatce, ew. waga jeźdźca. bez tego trudno coś sensownie napisać.

Junek56 - Pon 01 Lut, 2021

Jako nowy forumowicz chciałbym wszystkich kolegów serdecznie pozdrowić i przywitać.

Sporo już tematów zdążyłem przeczytać z forum, lecz ten choć bardzo krótki, zwrócił moją uwagę i aby nie zakładać nowego pozwolę sobie jego kontynuować.

Otóż Bafang oferuje przednią zębatkę 44T co akurat odpowiada dokładnie największej u mnie lecz bardzo rzadko wykorzystywanej. Natomiast średnia 32T jest najczęściej używana przeze mnie.
Czy taką samą 32T dokupić ? Czy poczekać z zakupem ?
Ważę 67kg. Z tyłu mam kasetę 9 rzędową 11-34T. Czy to coś koliduje z wybranym napędem ?

Przymierzam się zakupić i dokonać konwersji mojego roweru Shockblaze z kołami 29”
https://www.bikko.pl/rowe...r6-29-2014.html
na elektryka z silnikiem Bafang BBS02B 36V 500W Mid Motor.

Skłaniają mnie głównie ku temu przebyte problemy zdrowotne, ostatnio endoproteza biodra (2018) i kolana (2019). Sporty młodości ;) Mimo to wróciłem do bardzo dobrej sprawności, jeżdżę sporo. Średnio to w sezonie 2 x po 20km dziennie, a chciałbym jeszcze więcej. W zimie trenażer. Ogólnie jestem bardzo „ruchliwy” sportowo, mimo wieku. Za dwa miesiące młody emeryt, czasu wolnego będzie dużo.

Na początek chciałbym ustawić, zaprogramować sterownik na przepisowe parametry 250W/25km/h, a w terenie leśnym i pagórkowatym gdzie głównie jeżdżę na deczko mocniejszy. Jazda zawsze bez manetki gazu.

Czy wybór silnika 500W i napięcia baterii 36V to dobry wybór ? Czy jednak 250W ewentualnie 350W ? Czy bateria 36V czy lepiej 48V i dlaczego ? Cenowo te wszystkie kombinacje to 1:1.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group