To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd z silnikiem poza kołem - Bafang BBS nie wchodzi w mufę supportu

Alkar - Pią 11 Wrz, 2020
Temat postu: Bafang BBS nie wchodzi w mufę supportu
Witam ,
przyszed silnik BBS2B 750W i mam problem z montażem,
suport który wymontowałem , jak wiadomo ma mniejszą średnicę pomiędzy nakretkami lewą i prawą , a oś Bafabanga nie, ma 33,5mm na całej długości.
Producent roweru nie wygładził zakończeń rur ramy w tulei suportu i oś Bafanga nie wchodzi. Piłuję to ale słabo idzie, macie jakieś rozwiązania ?

borsuk - Sob 12 Wrz, 2020
Temat postu: Re: Bafang BBS nie wchodzi w mufę supportu
Alkar napisał/a:
Witam ,
...
Producent roweru nie wygładził zakończeń rur ramy w tulei suportu i oś Bafanga nie wchodzi. Piłuję to ale słabo idzie, macie jakieś rozwiązania ?

Miałem taki problem w moim pierwszym rowerze, ale wystarczył duży okragły pilnik i łatwo poszło. Rama była aluminiowa. Uważaj żeby za dużo nie spiłować, ponieważ brak luzów jest korzystny przy mocowaniu BBSa. Jak wkładasz spróbuj obracać cały silnik.

Alkar - Sob 12 Wrz, 2020

Dzięki za podpowiedź, z pilnikiem miałem obawy o gwinty pod suport (może kiedyś przeniosę silnik do lepszego roweru a ten sprzedam), zastosowałem wiertarkę z kamieniem szlifierskim , a do pomiaru opakowanie po elektrolitach owinięte taśmą malarską do fi 33 mm :razz:
Przy okazji oś silnika ma dokładnie 33 mm a nie 33,5 jak podaje producent.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group