To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Bardzo powoli ładuje baterie, ładowarka czy bms?

witax - Śro 03 Mar, 2021
Temat postu: Bardzo powoli ładuje baterie, ładowarka czy bms?
Cześć,
Wymieniłem oryginalny bms w baterii gazeli na chiński 10S 36V 15A, ogniwa były w pełni naładowane wiec bateria w rower i została rozładowana do 37v. teraz po upływie ok 16h bateria pokazuje 39,6v, zarówno na wejściu jak i na wyjściu.
Wcześniej naładowanie takiej baterii zajmowało około 6h. Wszystkie cele maja po 3,96 ładowarka od gazeli jakiś ulep chyba bo na tabliczce znamionowej 48v2A a po zmierzeniu miernikiem pokazuje 46v. Taka dostałem przy zakupie roweru.
Czy to ładowarka zła czy bms uwalony? a może jakieś inne rady?

slow - Śro 03 Mar, 2021

Podczas łądowania BMS się grzeje?
Jak masz możliwość rozebrania baterii to podłącz ładowarkę i sprawdż napięcie na łądowarce i na baterii. Jesli będzie różnica znaczy że bms coś szwankuje ( no i powinien się przy tym grzać)

witax - Śro 03 Mar, 2021

Bms jest zimny. A napięcie na zasilaczu spada do takiego samego jak na baterii. Gadałem z kolegą twierdzi ze to zasilacz bo ma być 42v a nie 46v. I ze niby to bms blokuje. Jutro jadę sprawdzic inna ładowarkę. Bo na mojej caly czas się swieci zielona dioda a nie czerwona jak podczas ładowania.
WojtekErnest - Pią 05 Mar, 2021

Tak, ladowarka nie moze miec 46V a jedynie okolo 42V. Zakladam ze masz sorawny woltomierz...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group