To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Ułożenie baterii w koszyczku

daniel89 - Śro 17 Mar, 2021
Temat postu: Ułożenie baterii w koszyczku
Witam .
Proszę o poradę jak ułożyć baterię w koszyczkach plastra miodu w pakiecie 18S 8P .
Przesyłam zdjęcie :


Prosze nie zwracac uwagi na te kolorowe zaznaczenia, pokazałem kształt baterii i potrzebuje porady jak rozmieścić ogniwa 18650.

WojtekErnest - Śro 17 Mar, 2021

Co do zasady : sekcja P winna mieć ksztalt możliwie zbliżony do okręgu, kwadratu, szescianu. Czyli unikać pojedynczych dlugich sekcji, Zakladam ze tam będzie max okolo 30-35A.
slow - Sob 20 Mar, 2021

A ja się z tym nie zgodzę.

Wg mnie idealna sytuacja to tak jak np w pakiecie 7P 7 ogniw jest w rzędzie i połączone każde z 7 ogniwami kolejnej sekcji a potem sekcja.
Coś jak na tym zdjęciu z internetu


Cruiser - Pon 22 Mar, 2021

To ja również się podepnę :-) Chce zbudować pakiet w dwóch rzędach do fulla z małym światłem ramy 16s10p i też zastanawiam się jak to dokładnie rozplanować czy ma być symetrycznie 2x 16s5p i jak to dobrze ułożyć.

https://ibb.co/1RX7N4C

Pozdrawiam

Cruiser - Wto 23 Mar, 2021

Wymyśliłem coś takiego ,chyba lepiej się tego nie ułoży ,jestem za kolegą slow że idealnie ułożony pakiet to normalnie wszędzie bez kombinacji ,do tego drabinka i jest elegancko i do takiego ułożenia trzeba dążyć moim zdaniem :-) i będą takie dwa pakiety.

https://ibb.co/LzJ4Prb

WojtekErnest - Śro 24 Mar, 2021

slow napisał/a:
A ja się z tym nie zgodzę.

Wg mnie idealna sytuacja to tak jak np w pakiecie 7P 7 ogniw jest w rzędzie i połączone każde z 7 ogniwami kolejnej sekcji a potem sekcja.

Przy takim ukladzie gdzie jest pasujacy prostokąt i proste blachy to tak jest ok, ale gdy jest trójkąt, zakręty to już tak idealnie rownomiernie się nie da.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group