To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - ANR26650M1-Z A123 2.3Ah

Anonymous - Sob 08 Paź, 2011
Temat postu: ANR26650M1-Z A123 2.3Ah
Witam wszystkich .
Co sadzicie o aku A123 ANR26650M1
czy warto warto zastosować je do zasilania swojego ev pajazdu np:roweru?


Pozdrawiam

Anonymous - Wto 11 Paź, 2011

Ja testowałem próbnie podobne w zielonym opakowaniu z tego linku http://www.bto.pl/B2CProd..._artykulu=34123
i zachowywały się zgodnie z notą producenta i jak typowe LiFePO4. Moim zdaniem warto gdy się chce zrobić bardzo mały pakiet aku na krótki dystans ale z możliwym dużym prądem.
Ja właśnie kończe sterownik do bezszczotkowego który będzie można przęłączyć w czasie jazdy na hamowanie odzyskowe i ładować siłą swoich mięsni akumulatory. Wtedy może taki mały battery-pack miałby sens.
Generalnie polecam ogniwa Li-poly. Można takie kupić w różnych miejscach dużo taniej np po 16zł / 2,5Ah.Ale to tylko gdy większe pakiety, przy połączeniu kilku równolegle. Ja mam takie z odzysku i modułe mam po 8szt. połaczone równolegle co daje 20Ah i prądy do 30A.
Można też kupić więcej i większych LiFePo4 u Chińczyków i też wyjdzie taniej i lepiej.

mar56 - Wto 11 Paź, 2011

Ja kupiłem od Chińczyka silnik bezszczotkowy ale z wolnobiegiem ,i sterownik z odzyskiem i tempomatem,odzysk nie działa bo wolnobieg chyba ze będę jechał do tyłu.
Anonymous - Wto 11 Paź, 2011

ok a jeśli chciabym zbudować n nich wiekszy pakiet koło 26V i prądzie 18A czy warto ?

[ Dodano: Wto 11 Paź, 2011 ]
a co sądzićie o budowie akumulatora z ogniw od baterii z laptopa ?w tym przypadku ogniwa li-ion



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group