To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - Z hallami czy bez?

ppp - Pią 11 Cze, 2021
Temat postu: Z hallami czy bez?
Jeśli sterownik pracuje z kołem /bldc/ bez podłączonych czujników halla i działa, to czy jest sens włączanie czujników? Pytam bo jeden z czujników w silniku jest do wymiany. Czy w takiej konfiguracji bez halli silnik pracuje normalnie? Czy pobiera ten sam prąd? Oprócz lekko niezdecydowanego startu nie zauważyłem żadnej różnicy. Nie mierzyłem prądu. Nie chce mi się rozkręcać silnika.
tomek701 - Czw 17 Cze, 2021

Ja jeżdzę bez halli nie widzę różnicy na dobrym sterowniku pracuje wzorowo. Nawet w skuterze jak mi poszły halle kupiłem bezhallotronowy i śmiga równie dobrze jak na hallotronah dla mnie bez sensu tylko więcej problemów.
ppp - Sob 19 Cze, 2021

No to fajnie, liczyłem na taką odpowiedź. Teraz tak, z włączonymi czujnikami koło płynniej rusza/ chociaż jeden czujnik wciąż podaje 4,6v/ Byłbym skłonny jednak halle włączyć, tylko czy ten jeden uszkodzony nie powoduje jakiegoś zamieszania w elektronice sterownika?/
wibi - Sob 10 Lip, 2021

ppp napisał/a:
No to fajnie, liczyłem na taką odpowiedź. Teraz tak, z włączonymi czujnikami koło płynniej rusza/ chociaż jeden czujnik wciąż podaje 4,6v/ Byłbym skłonny jednak halle włączyć, tylko czy ten jeden uszkodzony nie powoduje jakiegoś zamieszania w elektronice sterownika?/


Jazda z silnikiem bez halli jest niebezpieczna gdyż silnik w przypadku ruszania może!!!! zakręcić w drugą stronę (do tyłu) a co się wówczas stanie zależy od miejsca startu.Gdy ruszasz z pod świateł np., stojący za rowerzystą samochód po prostu go przejedzie bo nie zdąży zahamować. Miałem kiedyś taki rowerek z silnikiem bez halli i jak kiedyś zbierali mnie z ziemi (na szczęście na bocznej drodze) szybko halle zamontowałem co i autorowi radzę nim będzie za późno. Ten brak halli nie jest może taki groźny w przypadku napędu na przednie koło i brak manetki ale gdy silnik w tylnym kole to nieszczęście prędej czy później nadejdzie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group