To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Sterownik silnika bldc z PAS do hulajnogi.

fandaner31 - Pon 08 Sie, 2022

Czyli mój zestaw działa prawidłowo i już nic nie kombinować?
fandaner31 - Wto 09 Sie, 2022

Na fotkach widać jak rama hulajnogi nabiera kształtów... Mogło być to z aluminium ale zrobiłem podest na profilach stalowych. Pokrywę na podest dam z blachy alu 4mm. Mam nadzieję że to pojedzie.
zeeltom - Śro 10 Sie, 2022

Na podest wystarczy ci 3 mm, szczególnie na tak małej powierzchni.
fandaner31 - Śro 10 Sie, 2022

Już mam blachę 4mm , szerokość podestu będzie 24-25cm.
r2d2 - Czw 11 Sie, 2022

Zabezpieczenie przed wilgocią od spodu i wgląda mi to na wypasik. Przód też amortyzowany będzie?
Pozdro.

fandaner31 - Czw 11 Sie, 2022

Tak, przód ma amortyzatory. Tylny wahacz musiałem przerobić bo silnik się nie mieścił. Hulajnoga przed modyfikacją : IMG
r2d2 - Pią 12 Sie, 2022

Ten hamulec w takim układzie byłby niekonieczny, bo wystarczy zewrzeć 2 kable w kręcącym się silniku bldc i masz elektrodynamiczny hamulec z abs'em albo wszystkie 3 i to samo ale i bez abs'u.
Sprawdź sobie na silniku :wink:
Pozdro.

fandaner31 - Sob 13 Sie, 2022

Może i tak ale dla bezpieczeństwa lepiej mieć normalny hamulec, na fotce 13 we wcześniejszym poście jest hamulec tarczowy.
nanab - Sob 13 Sie, 2022

Nie trzeba od razu zwierać, można hamować z dowolną siłą.
zeeltom - Nie 14 Sie, 2022

http://www.zeeltom.mojefo...topic.php?id=95
fandaner31 - Śro 02 Lis, 2022

Wreszcie rama skończona... uff...
fandaner31 - Nie 30 Kwi, 2023

Witam, hulajnoga pomalowana.... i jeździ wreszcie :) .... tylko mam jeden problem z kierownicą. Otóż przedłużka do kierownicy (zdj h2_2 ) nie ma karbowanej rurki, w uchwycie jest przykręcona mocno ale i tak przy mocniejszym hamowaniu i czy nacisku to jest obawa że pójdzie do przodu lub do tyłu. Może ktoś mi doradzi by coś zrobić by kierownicę jakoś blokować by nie obracała się w uchwycie, dodam że uchwyt mocowania jest aluminiowy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group