To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - BMS - diagram połaczeń i dziwne oznaczenia

kremir - Śro 19 Paź, 2011
Temat postu: BMS - diagram połaczeń i dziwne oznaczenia
Witam,

Przeglądałem tę stronę by zobaczyć schematy połączeń BMSów do baterii, przymierzam się bowiem do zrobienia zakupów. Nie wiem jednak jak rozumieć literowe oznaczenia typu:
C-P-B-
P-N-B+
B- i B+ to bieguny baterii ale C- P- N- ??? Czy ktoś może to roszyfrować?

MixhaL - Pią 21 Paź, 2011

Ja u siebie do C mam podłączony "-" od ładowarki a do P "-" wychodzący z płytki do baterii.
Plus biegnie bezpośrednio z ładowarki do baterii.

kremir - Pią 21 Paź, 2011

Dzięki za odpowiedź. Jak rozumiem takie podłączenie u Ciebie spisuje się dobrze a do ładowania można uzyć dowolnej ładowarki dającej okreśolone napięcie i prąd na wy bo balancer już jest w BMS?. Ja akurat używam Turnigy z portem do balancera więc BMS byłby przydatny dla mnie głownie do kontroli rozładowania poszczególnych ogniw w trakcie użytkowania.
Na schematach na stronie elifebike '-' baterii jest podłaczany do końcówki która ma oznaczenie B- więc inaczej niż U Ciebie. Tak sobie myślałem że C to będzie od charger a P od power i Twoja odpowiedź potwierdziłaby przypuszczenia chociaż nie zgadza się z rysunkiem.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group