To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Wymiana ogniw w Batavus

Bodzio - Śro 04 Maj, 2022
Temat postu: Wymiana ogniw w Batavus
Witam, turbo głupie pytanie mam.
Chce reanimować baterie do roweru elektrycznego, nigdy tego nie robiłem i doświadczenie z elektroniką poniżej zera. 20 szt Ni-Mh
Rozpołowiłem baterie na pół, chcąc wyskrobać parę ogniw i nie chcący wyrwałem jeden z przewodów, ALE:

1. Przewód był przyklejony do izolacji jednych z ogniw, przewody idą z BMS`a. Jak bms ma ładować ogniwo przez izolacje ? :idea:
2. Pięć przewodów idzie z BMS do ogniw i łączą się ze sobą. Jak budując od nowa baterie mam wiedzieć jak je połączyć?
3. Czy ta końcówka przewodu jest czujnikiem temperatury?






Chyba, że to nie BMS?



Proszę o pomoc obiecałem babci, że naprawie jej rower.

zeeltom - Śro 04 Maj, 2022

Szkoda czasu. Wymień to wszystko na "normalną" elektronikę.
WojtekErnest - Czw 05 Maj, 2022

Ogniwa Ni-Mh, wymiana na nowe ogniwa to koszt przynajmniej 400 zl. I nie ma żadnej gwarancji jak dlugo pojezdzi. Wymiana na Li-ion to konieczność wymiany w zasadzie calej elektroniki.
Bodzio - Czw 05 Maj, 2022

zeeltom napisał/a:
Szkoda czasu. Wymień to wszystko na "normalną" elektronikę.


Mam wszystko do konwersji na manetke z OLX. Wiem, że musze wywalić elektronikę z silnika, a tą płytkę w baterii tez? W ogóle do czego służy ta płytka w baterii?

Bodzio - Czw 05 Maj, 2022

WojtekErnest napisał/a:
Ogniwa Ni-Mh, wymiana na nowe ogniwa to koszt przynajmniej 400 zl. I nie ma żadnej gwarancji jak dlugo pojezdzi. Wymiana na Li-ion to konieczność wymiany w zasadzie calej elektroniki.


Mam jeszcze jednego banana na części, planuje z niego wziąć ogniwa, lecz to tego potrzebuje jeszcze ładowarkę do ogniw, ale to osobny temat nie w tym miesiącu

WojtekErnest - Czw 05 Maj, 2022

Bodzio napisał/a:
. Wiem, że musze wywalić elektronikę z silnika, a tą płytkę w baterii tez? W ogóle do czego służy ta płytka w baterii?

To kontroler roweru, współpraca z display-em.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group