To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Jaka stacyjka do sterownika.

fandaner31 - Czw 09 Cze, 2022
Temat postu: Jaka stacyjka do sterownika.
Witam, planuję rozrysować instalację do hulajnogi w sterowniku nie mam wyprowadzenia do blokady, jedynie z manetki sterownik uruchamia silnik. Chciałbym mieć jakiś układ by blokować manetkę typu on-off, może być to jakiś przełącznik czy przekaźnik. Chciałbym dodać też stacyjkę by załączać baterię ale też by to nie iskrzyło to musi być jakiś moduł czy rezystor by wystarczył?
zeeltom - Czw 09 Cze, 2022

Być może panel wyświetlacza włącza sterownik. Musisz sprawdzić, czy bez panela silnik działa. Manetkę możesz wyłączyć odpinając +5V lub kabelek sygnałowy w manetce.
fandaner31 - Pią 10 Cze, 2022

Znalazłem takie schematy (obrazki niżej), patrząc na to , stacyjka wcale nie odcina napięcia od sterownika, więc przy dłuższym leżakowaniu bateria będzie się pomału rozładowywać. Czy to jest prawidłowe?

Jakbym chciał zrobić stacyjkę z rezystorem to gdzie muszę się wpiąć w swoim sterowniku za baterią czy jak na tych schematach?
Chciałbym też dać bezpiecznik na 30A to wpinam go za baterią a od niego napięcie idzie do reszty?

zeeltom - Pią 10 Cze, 2022

Tak, to jest prawidłowe, bo tak się podłącza stacyjkę niskoprądową. Dlatego pytałem o to, czy sterownik działa bez wyświetlacza. Bezpiecznik dajesz na plusie, lub minusie wyjścia baterii po BMS. Stacyjkę możesz też dać przez przekaźnik 40A na odpowiednie napięcie.
fandaner31 - Pią 10 Cze, 2022

Jeszcze nie testowałem sterownika, więc trudno mi teraz coś powiedzieć.
fandaner31 - Pon 20 Cze, 2022

Na schemacie jest rezystor 0,5Rohm, czy rezystor do stacyjki można dać 4,7ohm lub 10ohm 5W?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group