To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Bionx ładowarka 26v

damian19886 - Nie 26 Cze, 2022
Temat postu: Bionx ładowarka 26v
Panowie mam w posiadaniu rower z systemem bionx bateria 48v i jest rozładowana bo co jakiś czas wydaje sygnał. Sprawdzając ładowarkę podpięta do sieci napięcia praktycznie nie ma bo wahało się w okolicy 0,02v. Czy po podłączeniu ładowarki do baterii ładowarka komunikuje się z bms baterii i wtedy podaje żądany prąd? Czy przez to że bateria jest rozładowana uszkodzone są ogniwa dlatego nie chce ładować? Dlaczego takie niskie napięcie na wyjściu Jack jest?
WojtekErnest - Czw 30 Cze, 2022

Te systemy mają celowe blokady, gdy pakiet robi sie zbyt slaby lub poszczególne segmenty są rozjechane.
To dla Twojego bezpieczeństwa bys nie mial w domu pożaru....

zeeltom - Pią 01 Lip, 2022

Musisz dostać się do poszczególnych sekcji baterii. Albo przez wtyk od BMS, albo zdejmując osłony akumulatora. Zmierz napięcia poszczególnych sekcji i ewentualnie ręcznie wyrównaj każdą do jednakowego napięcia, przynajmniej 2,5V. Po wyrównaniu wszystkich ładowarka powinna ruszyć, o ile nie jest uszkodzona. W przypadku zbyt niskiego napięcia baterii, niektóre ładowarki nie wyczuwają podpiętego akumulatora i nie startują.
damian19886 - Pon 04 Lip, 2022

Dobrałem się do baterii i narazie 1 ogniwo znalazłem które padło. Ogółem zrobiłem identyczna baterię bms wszystko podpięte. Napięcie było 53,9v ładowarka nie chciała ładować więc pomyślałem że trochę ją rozładuje i wtedy może da się naładować ale po podpięciu ładowarki display się włącza ale brak ładowania. Ładowarka jest dobra. Tak samo nie chciało się ładować jak akumulator był uszkodzony ale teraz powinnien normalnie się dać ładować. Co sądzicie o tym?
zeeltom - Pon 04 Lip, 2022

Jaki to jest BMS? Daj fotkę.
damian19886 - Wto 05 Lip, 2022

zeeltom napisał/a:
Jaki to jest BMS? Daj fotkę.

zeeltom - Wto 05 Lip, 2022

To jakieś nietypowe ustrojstwo. Rozumiem, że ma osobne wejście do ładowania i rozładowania? Spróbuj podłączyć na chwilę ładowarkę od strony kontrolera i sprawdź, czy zacznie się ładowanie. O ile są osobne porty.
WojtekErnest - Pią 08 Lip, 2022

BMS ma na 90 % blokadę nieautoryzowanej wymiany ogniw. Z jakiego to firmowego roweru ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group