To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd z silnikiem poza kołem - cztery lata z BBSHD...

janusz_b - Śro 19 Paź, 2022
Temat postu: cztery lata z BBSHD...
reasumując: moja przygoda z BBSHD 1000W po czterech latach użytkowania... przebieg 17.900 km. Koszty poniesione w związku z awariami: sterownik 650 PLN, pierścień zapadkowy z obudową (large steel reduction chainring gear and cover) 80€ i kółko z zapadkami (pawl clutch/pedal freewheel) 20$ razem ok. 1200 PLN. Dorabiałem się z lokalnym Fachowcem (bez szydery przez DUŻE F) w temacie pierścienia zapadkowego, pół roku... (wycinany wodą:). Pan Henryk opracował projekt i obecnie jedna sztuka kosztuje ok 50 PLN. 1500 km. przejechane i nadal działa, zaznaczę że metal bez hartowania... Nie policzę łańcuchów i kaset... Rower przeszedł pełny remoncik wiosną tego roku, silnik z przeglądem i wymianą dwóch łożysk 250 PLN, rama pomalowana proszkowo 350 PLN, no i kilka ładnych godzin na rozebranie i poskładanie we własnym zakresie. Mimo wszystko nadal uważam że warto...
Pozdrawiam Janusz

zeeltom - Śro 19 Paź, 2022

Jeżdżę od wielu lat na silnikach w kole i nic nie musiałem naprawiać. Taka drobna oszczędność czasu i kasy ;)
toft - Śro 19 Paź, 2022

Zacny przebieg. Mój ma znacznie mniej. Raz poszły mi zapadki. Bo źle go złożyłem. Plastykowe kółko mam jeszcze ori. Pozdrawiam.
nanab - Śro 19 Paź, 2022

Czyli wliczając cenę kupna, prąd wychodzi podobnie albo drożej niż samochód.
janusz_b - Czw 20 Paź, 2022

...hmmm... nigdy ne myślałem w takich kategoriach.... uczyniłem w tym kierunku rachunek sumienia i wyszło mi ok 36 groszy za km :mrgreen: (napęd bez cła; 4 kasety; 8 łańcuchów) :lol: radocha z jazdy BEZCENNA a w niektóre odwiedzane miejsca autko z napędem 4X4 nie wjedzie :cool:
Ps. faktem jest że nie policzyłem prądu :mrgreen:

wibi - Czw 20 Paź, 2022

@janusz_b
Wysłałem Ci P.W. ale chyba nie odbierasz? Chodzi mi o to kółko zapadkowe jak w pierwszym poście.

janusz_b - Pon 24 Paź, 2022

...sorry... coś nie wychodzą wiadomości z pv... początkujący jestem, odpowiedzi są "do wysłania" info dla zainteresowanych....
Arbiter - Pon 24 Paź, 2022

janusz_b napisał/a:
...sorry... coś nie wychodzą wiadomości z pv... początkujący jestem, odpowiedzi są "do wysłania" info dla zainteresowanych....


Do wysłania czyli adresat jeszcze nie przeczytał



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group