To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery BLDC - Sterownik pmsm zel a lit

Dydy - Nie 09 Kwi, 2023
Temat postu: Sterownik pmsm zel a lit
Witam wszystkich i życzę zdrowych swiat

Mam pytanie czy przy wymianie bateri z żelowej na litowa musze zmienić sterownik?

zeeltom - Nie 09 Kwi, 2023

Nie musisz.
Pod warunkiem takiego samego nominalnego napięcia.
24V=7S
36V=10S
48V=13S

Dydy - Nie 09 Kwi, 2023

Bardziej się rozwine
Chodzi o skutera byly tam baterie żelowe 6x12v
Teraz jest 20s voltarz jest ten sam tylko niepokoi mnie to
Ze podczas hamowania jest odzysk energi mam bms bluetooth
I nawet 17A idzie

zeeltom - Nie 09 Kwi, 2023

Jeśli ci na to pozwala sterownik, to bierz i nie narzekaj :)
Dydy - Nie 09 Kwi, 2023

No niby tak ale czy to nie jest zwrot energi do żelowych a nie do litowych
Dydy - Nie 09 Kwi, 2023

Chodzi mi o to czy mi nie rozsadzi ogniw ?
zeeltom - Pon 10 Kwi, 2023

To zależy od rodzaju ogniw. Trzeba sprawdzić jaki prąd maksymalny katalogowo wytrzymuje jedno ogniwo i będziesz wiedział. To ładowanie, to będzie raczej chwilowo, a nie ciągle, więc jest nadzieja, że nic się nie popsuje.
Dydy - Pon 10 Kwi, 2023

Prad ladowania wytrzymają ,jedno ogniwo prad ladowania 2.5A wiec 10szt w celi to 25A
Wczoraj znalazłem na allegro 2 rodzaje tych sterowników jedno pod żelowe a drugie pod litowe i teraz zastanawiam się czym sie różnią
https://allegro.pl/oferta/sterownik-72v-1800w-skuter-elektryczny-hawk-gel-12771379591

Dydy - Pon 10 Kwi, 2023

A tu jest litowe
https://allegro.pl/oferta/sterownik-72v-1800w-skuter-elektryczny-hawk-lit-12771379167
Parametry niby te same ale czy to chodzi o to ze w sterowniku lit nie ma zwrotu energi?
Bo znajomy ma oryginalny lit i nie ma odzysku a ma taki sam skuter tylko oryginalnie litowy
Czy ten odzysk energii to nie jest tak jak z ładowarkami ze inna do żelowej a inna do litowej?

zeeltom - Pon 10 Kwi, 2023

Odzysk energii w jednośladach jest rzędu kilku procent, więc nie przynosi jakichś większych korzyści. Czym różnią się te sterowniki zapytaj sprzedawcę, albo poszukaj danych u producenta. Ja ci na te pytania nie odpowiem, bo nigdy ich nie używałem.
Dydy - Pon 10 Kwi, 2023

Pytanie czy jeździć na tym sterowniku czy koniecznie trzeba zmienić, tylko mi chodzi o ten odzysk czy nic ogniwom nie bedzie ze dostają prad ?
Czy mi nie wybuchną

zeeltom - Pon 10 Kwi, 2023

Jeśli nie przekroczysz prądu ładowania, to się nic złego nie stanie.
Dydy - Wto 11 Kwi, 2023

Coś mi ten sterownik nie pasuje przy hamowaniu jak lekko nacisnę to hamuje ale jak puszczam klamke to ma zawieche i dalej hamuje przez chwilę, jaki sterownik polecacie ?
zeeltom - Wto 11 Kwi, 2023

Jak długa jest ta chwila? Coś widzę, że nic ci nie dogodzi. Za dużo pytań w prostej sprawie. Sam chcesz to ogarnąć?
Dydy - Wto 11 Kwi, 2023

Lekko nacisnę i puszcze to 3 sekundy hamuje a później sam raptownie rwie bez gazu
Nie tyle co mi to nie pasuje bo mozna sie przyzwyczaić ale nie jest to bezpieczne bo jeżdżę po drodze publicznej



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group