To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Przeróbki, naprawy - Zundapp green 2.0, silnik 250, sterownik sw900 problem

Aduch - Śro 26 Kwi, 2023
Temat postu: Zundapp green 2.0, silnik 250, sterownik sw900 problem
Witam.
To mój pierwszy post tutaj i z góry przepraszam, jeżeli nie tu go umieściłem.
Posiadam dość stary rower elektryczny w którym zdechła bateria i kontroler, który był w ramie pod korbą i woda zrobiła przez lata swoje i powiedział papa.
Został zakupiony nowy sterownik i bateria.
Sterownik to sw900, bateria 24v natomiast silnik w przednim kole 250 został oryginalny.
Podłączone wszystko łącznie z manetką i żyje. Poziomy pas zmieniają prędkości obrotowe koła ( testowane manetką gdy rower leżał do góry kołami).
Jest jednak problem.
Obojętnie jakie ustawienia zmienię czy to start zerowy czy poziomy pas, ilość magnesów w sterowniku to nie działa wzbudzanie silnika w czasie pedałowania.
Czujnik pas świeci, dioda podczas kręcenia korbą mruga więc impuls jakiś jest.
Jest tez mały problem z prędkością na wyświetlaczu bo zamyka budzik 199.9 km/h na maksymalnej przepustnicy. Otwierałem silnik i naliczyłem 20 magnesów i tak też zostały ustalone w sterowniku. Nie znam się za bardzo na tym i liczę na wyrozumiałość i pomoc żółtodzióbowi 😀
Przeszukałem różne fora i nie znalazłem odpowiedzi.
Instrukcja Polska znaleziona w internecie podaje tylko do poziomu 15, który niby jest przywróceniem ustawień fabrycznych natomiast w moim sterowniku jest do 20 i funkcja EA chyba i gdy ja włączę (zmienię z 0 na 1) to wyskakuje error 07.

slow - Sob 27 Maj, 2023

Nie wiem jaki masz sterownik ani jaki masz czujnik pas bo nie napisałes. sw900 to sam wyświetlacz do sterownika. Wiec napisze w ciemno.

Są 2 rodzaj czujników pas. Jedne podczas impulsów dają stan wysoki a drugie niski. Sporo sterowników (np popularne KT) obsługują oba rodzaje i wybiera się to w menu. Ale są sterowniki które obsługują tylko jeden rodzaj. Często w ich opisie pisze PAS 1:1.
Podejrzewam że tak jest w twoim przypadku gdyż sam kiedyś miałem sterownik (chyba greentime) z sw900 i tak właśnei było.
Rozwiązaniem jest założenie innego czujnika pedałowania albo wstawienie na linii tranzystora npn z 2 rezystorami do odwrócenia sygnału.

Aduch - Wto 29 Sie, 2023

Slow przepraszam za zwłokę.... Zapomniało mi się o temacie i rowerze.
Sprawa wygląda następująco. Posiadam teraz inny sterownik i wyświetlacz a mianowicie na wyświetlaczu jest s866 a na sterowniku tej aluminiowej puszce chińskie znaczki i model 866c-6.
Również nie działa na nim wspomaganie pas, a dioda na czujniku mruga.
Napis na obudowie to Pas 1:1 ale żaden czujnik pas w żadnej aukcji nie jest opisany w taki sposób. Zakupiłem inny czujnik pas kt v12l i też z niego nie startuje. Zmieniałem parametry na wyświetlaczu... z manetka i bez, non start, ilości magnesów i nic. Jest jakaś szansa na znalezienie pas 1:1 bądź pomoc z rezystorami...
Z góry dziękuję

zeeltom - Śro 30 Sie, 2023

W ustawieniach wpisuje się chyba ilość par magnesów. Tak gdzieś czytałem. Próbowałeś zakręcić pedałami do tyłu?
borsuk - Śro 30 Sie, 2023

Aduch napisał/a:

Napis na obudowie to Pas 1:1 ale żaden czujnik pas w żadnej aukcji nie jest opisany w taki sposób. Zakupiłem inny czujnik pas kt v12l i też z niego nie startuje...

Z czujnikiem kt v12l 866 nie działa.
Słabo szukałeś , np: https://pl.aliexpress.com/i/32796847381.html
To zwyły czujnik starszego typu, łatwo dostępny.

Aduch - Śro 30 Sie, 2023

borsuk napisał/a:
Aduch napisał/a:

Napis na obudowie to Pas 1:1 ale żaden czujnik pas w żadnej aukcji nie jest opisany w taki sposób. Zakupiłem inny czujnik pas kt v12l i też z niego nie startuje...

Z czujnikiem kt v12l 866 nie działa.
Słabo szukałeś , np: https://pl.aliexpress.com/i/32796847381.html
To zwyły czujnik starszego typu, łatwo dostępny.


No taki też mam i nie działa

Aduch - Śro 30 Sie, 2023

zeeltom napisał/a:
W ustawieniach wpisuje się chyba ilość par magnesów. Tak gdzieś czytałem. Próbowałeś zakręcić pedałami do tyłu?


Wpisywana ilość magnesów x przekładnia i nic. Kręcenie kołem do tyłu też nie działa

borsuk - Śro 30 Sie, 2023

Aduch napisał/a:

No taki też mam i nie działa

Pod tym linkiem masz opisane (po angielsku) wszystkie możliwe ustawienia kontrolera:
https://pl.aliexpress.com/item/32950060037.html
Musi chodzić :wink: pod warunkiem, że nie jest uszkodzony.

Aduch - Śro 30 Sie, 2023

borsuk napisał/a:
Aduch napisał/a:

No taki też mam i nie działa

Pod tym linkiem masz opisane (po angielsku) wszystkie możliwe ustawienia kontrolera:
https://pl.aliexpress.com/item/32950060037.html
Musi chodzić :wink: pod warunkiem, że nie jest uszkodzony.

Musi a nie chodzi. Kupiłem czujniki pas 2 z Ali, jeden w pl i ten v12li nic...
Procedurę ustawiania sterownika też przechodziłem kilkukrotnie i nic.

zeeltom - Czw 31 Sie, 2023

Skoro nic nie działa, to pozostaje ci wspomagać się manetką, albo wymienić kontroler na inny, skoro żaden czujnik PAS nie uruchamia silnika. A pewny jesteś, że te wszystkie PAS podpinasz do odpowiedniego wejścia na kontroler? Możliwe też, że wejście PAS w kontrolerze jest uszkodzone.
Osobiście nie jestem zwolennikiem używania PAS. Nie po to mam silnik by pedałować ;)
To tak jakbyś do stacjonarnego rowerka treningowego w domu podłączył silnik. Po co?

Aduch - Pią 01 Wrz, 2023

2 sterowniki nowe i na żadnym nie startuje...
Rower jest dla żony i ma jej wspomagać jazdę pod górkę, bo ja mam fula i rower dla mnie ma być na pedały a nie na silnik.

borsuk - Pią 01 Wrz, 2023

Aduch napisał/a:
2 sterowniki nowe i na żadnym nie startuje...
Rower jest dla żony i ma jej wspomagać jazdę pod górkę, bo ja mam fula i rower dla mnie ma być na pedały a nie na silnik.

Usystematyzuj informacje - jak zrozumiałem silnik chodzi na manetce, tylko czujnik PAS nie działa. Jak ten PAS instalujesz i podłączasz, wrzuć ewentualnie jakies fotki. Tylko liczba magnesów na tarczy od PAS oraz jej orientacja powinna cię interesować. Czy odwracałeś tarczę PAS na drugą stronę?

zeeltom - Sob 02 Wrz, 2023

Sprawdzałeś woltomierzem na przewodzie sygnałowym, czy zmienia się napięcie przy kręceniu korbą?
slow - Sob 02 Wrz, 2023

Może kolory są zamienione i ciągle źle to podpinasz/
Aduch - Pią 08 Wrz, 2023

Więc tak.
Pas zmieniany z lewej na prawą i nic, kolory kabli zgadzają się z wtyczką sterownika i czerwony zasilanie +5v, czarny masa, niebieski impuls wg chińskiego opisu.
Dioda na czujniku pas mruga podczas kręcenia korbą a zmiana kabli wyłącza pas. Tarcza ma strzałkę i w odpowiednim kierunku się obraca w stosunku do kręcenia korbą a obracanie jej nic nie zmienia i silnik nie startuje.
Nie sprawdzałem miernikiem.
Zakupiłem kolejny pas z 5 magnesami i zobaczymy czy coś to da a jak nie to pozostanie tylko na manetce.

Jak będę montować nowy pas i nie zadziała to wrzucę film na yt jak mam podłączone...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group