To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Zdjęcia i filmy użytkowników - Galeria Polskich pojazdów elektrycznych

JerzyZ - Pon 30 Maj, 2011

Pawiel napisał/a:
... Ciekawy jestem jak jest z ładowaniem accu podczas jazdy. Osobiście z tego nie korzystam, ale może ktoś ma jakieś doświadczenia?

Moim zdaniem krótką i roztropną odpowiedź znajdziesz tutaj: http://www.ekonapedy.com/podstrony/faq.htm#a10

Pawiel - Czw 02 Cze, 2011

W kwestii zużycia prądu. Póki co, gdy nie mam jeszcze jakiegoś narzędzia, które pozwoli ocenić ile mAh albo Wh zostało zużytych, to obseruję zużycie prądu na podstawie analizy czasu łądowania akumulatora. Na ile jest to miarodajne i dokładne, okaże się po czasie. Niemniej jednak ze zużyciem to jest tak.
Największy wpływ na dystans, przy nieprzekraczaniu prędkości, powiedzmy 30kmh, ma to, ile razy i jak bardzo się przyśpiesza i hamuje. Przy Vsr = 22kmh wyszło mi 9Wh/km (stała prędkość, bez większych zmian), a przy Vsr = 21kmh, ale częstym przyśpieszaniu, chwilowej szybkiej jeździe, zasięg prawie niczym się nie różnił od tego, jaki byłby przy jeździe 30kmh, czyli około 15Wh/km.
Ot, taki wniosek, na gorąco.

andrzejIskierka - Pon 26 Wrz, 2011

Witam. Zdołałem jeszcze gdzieś wyszperać jakąś fotkę mojej dawnej konstrukcji. :razz:
tomasz_kombi - Pon 26 Wrz, 2011

Trochę zazdroszczę Ci zaplecza technicznego i czasu bo aby go poskładać musiałeś mieć jedno i drugie.
Dłubanie przy rowerze w wąskim przedpokoju i bez odpowiednich narzędzi to nie to samo ;)

andrzejIskierka - Wto 27 Wrz, 2011

Zaplecze kiepskie :cry: Ciasna mała piwnica z korytarzem dzielonym z innymi i to uciążliwymi lokatorami-emerytowanymi nauczycielami, ewentualnie pralniosuszarnia bądź nieczynny zsyp na węgiel służący za wspólną graciarnię i trochę ogrodzonego podwórka z ogródkiem. Tak to się mieszka w byłym domu nauczyciela w Sosnowcu przy A. Struga 70 :wink: A i czasu mało bo w pracy jest się długo idziewczyny nowe się poznaje. :smile:
camilos - Pią 14 Cze, 2013

Spotkałem dzisiaj tak jak ostatnio iMieva elektrycznego w Warszawie. Pod GG Politechniki Warszawskiej. Firma Polskie Sieci Elektroenergetyczne miała jakąś prezentację.

Dodatkowo właściciel powiedział, że od lipca leasingują 3 Nissany Leaf. W najnowszej wersji 2013 rok oczywiście. :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group