To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Mój nastepny samochód to będzie Amper albo Volt :)

Pir-serwis - Czw 15 Mar, 2012

RS232-doszło tu do nieporozumienia chyba.

Dla mnie to rewelacja,pierwszy raz przejżałem te filmy i opisy o aucie.

Porównanie Rudzik nie bardzo,bo tu mozna tylko na ev,jak i silnik spalinowy jest tylko generatorem,a to mi sie podoba bo ev zawsze daje inna jazdę.

Miło bedzie mieć takie auto przyszłości...albo w przyszłości.

Gdyz odejście od paliw na dalsze dystanse jest wysoce trudne jak na razie w naszym kraju,ze wzgledu na brak infrastruktury.

Apropo zużycia prądu-to całkiem realne wydaje mi sie teraz,nie myslałem ,że to takie ciężkie ! 1700kg. Nowe auta zamiast być lzejsze to co raz cięższe.
Masa robi swoje.Rozpedzanie tu musi pobrac większy prąd.

Ale patrzac na 8lat lub 160tyś. to robi wrażenie.bo wiele może sie zdarzyć.

mar56 - Pią 16 Mar, 2012

Z ta nocną taryfą jest tak że jest ona o określonej porze,czyli nie będę ładował kiedy potrzebuje ?Wiec liczmy inaczej trochę nocnej i trochę dziennej,albo zwykłą.Dlaczego na siłę chcemy zaniżać koszty,to samo z przebiegami każdy się chce pochwalić że ma jak najdłuższe, choć z czystej fizyki wynika co innego,nie próbujmy wszystkiego naciągać,lubię kwiatki ale w maju :grin:
Zbyszek Kopeć - Sob 17 Mar, 2012

Możesz wypić kawę w domu za 50 groszy, albo w najdroższej restauracji za XXL złotych, Twój wybó, ale nie będziesz podawał cenę najwyższą tej kawy jako wzorcową.
Po co masz tankować prąd do EV w drogiej taryfie, skoro masz w dzień 2 godziny nocnej taryfy i w nocy 8 godzin nocnej taryfy.
Też możesz zajechać np. w Londynie lub np. w Paryżu do hipermarketu i dadzą Ci prąd za darmochę.
Jak będziesz jechał z Polski kolo mnie, to dam Ci za darmochę.

mar56 - Sob 17 Mar, 2012

Zbyszek,zwykła taryfa to nie jest najwyższa cena,to jest średnia i taką należałoby podawać,u mnie też możesz za darmochę zatankować jak zechcesz przyjechać do Łodzi :wink:
Chodziło mi tylko o to ,że jak będziemy wszystko naciągać staniemy się niewiarygodni,bo każdy umie liczyć.

Zbyszek Kopeć - Sob 17 Mar, 2012

Przecież wiadomo, że jeśli ktoś ma elektryczne samochody ortaz elektryczne bojlery, a także dużo pierze, ogrzewa elektrycznie mieszkanie i inne, to robi to w godzinach taniej taryfy, bo ten prąd jest dużo tańszy.
Można kupić ciuch w centrum drogiego miasta w najdroższym sklepie (szpan kosztuje), albo ten sam ciuch dużo taniej na prowincji itp. (brak opłat za szpan w centrum).
Czyli podaje się cenę prądu w taryfie nocnej.

Jedziesz po paliwo do stacji paliwowej do marketu i nie podaesz w cenie zakupów, które rodzina robi przy okazji.

Robsonik20 - Nie 18 Mar, 2012

http://otomoto.pl/nissan-inny-leaf-C23204986.html
http://otomoto.pl/chevrolet-volt-C23295139.html
Oddział Mitsubishi Motors może obecnie oferować klientom elektryczny model i-MiEV w znacząco obniżonej cenie. Samochody z roku w modelowego 2011 i 2012 kosztują teraz o 30% mniej, niż dotąd, czyli 112 914 zł brutto. Dzięki takiej ofercie Mitsubishi i-MiEV jest najtańszym seryjnie produkowanym samochodem elektrycznym na polskim rynku.

Tylko czekać aż inni producenci wprowadzą swoje elektryki. Myślę że za 2-3 lata cena auta elektrycznego będzie wynosić (cena modelu benzyniaka/diesla)+ 20-30%.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group