To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd z silnikiem w kole - szprychy do roweru elektrycznego

honda104 - Śro 23 Kwi, 2014

Apetytu narobiłeś, załatw jeszcze do tego jakiś tani sterownik HV w okolicy 100A, to też będę stać w kolejce ;)
sunman - Wto 03 Cze, 2014

Czy zna ktos jeszcze jakas inna firme niz bartnik ? bo sie zrazilem do tej firmy...
johnny - Nie 04 Paź, 2015

Chcę zapleść silnik 9c 800w w słoneczko na obręczy 20" SALT w sklepie rowerowym mieli tylko 2mm szprychy od biedy starczą ? Czy kupić te:
http://www.maxev.pl/p210,...e-z-nyplem.html
długość to 78-79mm wolał bym żeby nie były grubsze niż 2,6mm żeby obręczy i silnika mocno nie rozwiercać. Do jazdy po polnych drogach z prędkością max 40km/h
Wszelkie sugestie mile widziane :grin:

Anonymous - Pon 05 Paź, 2015

Może być 2,3 mm z maxev, ale zapleć to na jeden krzyż.
johnny - Pon 05 Paź, 2015

Jest to w ogóle do zrobienia na jeden krzyż?
tas - Pon 05 Paź, 2015

Tak, ostatnio dałem u mnie serwisowi do zaplotu na 1 krzyż koło 20" i wyszło fajnie.
bloodyopel - Pon 05 Paź, 2015

Ale chyba bez przeplotu?
tas - Pon 05 Paź, 2015

no tam już nie ma miejsca na burżuazję zaplotową :P
Anonymous - Pon 05 Paź, 2015

Jeśli na słoneczko, to dawał bym przynajmniej 3 mm.
Lepiej na zimne dmuchać ;)

johnny - Śro 07 Paź, 2015

No to zaplatam na jeden krzyż (szprychy 2,3mm) wielkie dzięki :grin:
raymaxxx - Śro 14 Paź, 2015

a macie jakieś doświadczenia odnośnie porównania wytrzymałości szprych DT Swiss 2,0mm (14G) w stosunku do noname made in china 2,3mm (13G), DT na pewno są z lepszej stali ale czy różnica w przekroju i tak daje większą wytrzymałość tym chińskim? muszę dokupić kilka na zapas i się zastanawiam które brać...
Jarek-LT - Czw 17 Mar, 2016

Pany

Dajcie namiar na firmę do dorobienia szprych.
Dwa źródła po czasie nawaliły. Napisałem do bartnika ale chcę mieć jeszcze kogoś w zanadrzu. :neutral:

Jarek-LT

bloodyopel - Czw 17 Mar, 2016

A nasz Bartek nie wystarczy? :) http://maxev.pl/
Anonymous - Wto 14 Lut, 2017

Siemka.
Mam 26" 1 krzyż, przejechanie 1500km. Dociągałem 2x od nowości. Szprychy mam dość twardo napięte i równomiernie. Nie mam już brzęczenia, ale pojawił się lepszy efekt: koło szczególnie przy przyspieszaniu skrzypi w rytm obrotów. Tak jak bym jechał starą taczką z drewnianym trzeszczącym kółkiem. Hehe. Wygląda na to, że to szprychy trzeszczą. Chodzi mi o to, że jak coś trze, to w końcu się przetrze. Co to może być?

Perszing1800 - Śro 15 Lut, 2017

A szprychy na krzyżach się stykają ze sobą?Bo jeśli tak to poszedłbym tym tropem.
U mnie dziwne dźwięki były właśnie z tych miejsc.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group