To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - Elektryczny Cruiser

Robsonik20 - Pon 14 Maj, 2012

Jaaaa pie.... ale kawał maszyny. Prędkość idealna, a zasięg?
bartusia - Pon 14 Maj, 2012

W tej chwili 7h7 justuje elektronikę, więc ostateczne parametry już niedługo :)
toft - Wto 15 Maj, 2012

Niech koledzy coś napiszą więcej o mierniku... Mała reklama by się pewnie przydała... Widzę sporo chętnych jeśli cena nie zabija.
Konstrukcja ładna, a jakieś swiatełko będzie?

Nostusek - Wto 15 Maj, 2012

Jak wepchęliście oponki na obręcze - bo skoro jeżdzi to musiało się jakoś dać.. ?
bartusia - Wto 15 Maj, 2012

Postanowiłem wziąć sprawę w swoje ręce (od tego trzeba było zacząć!) i zakupiłem sprzęt:
1. Łyżki

2. Osłony felgi


Poczytałem i pooglądałem jak to się robi w enduro, gdzie są bardzo twarde opony.

No i jakoś się udało, co prawda zerwaliśmy drut w jednej oponie, ale to głównie ze względu na pośpiech i za dużo siły a za mało myślenia :)

Teraz po prostu będę miał felgi pod wymiar opony i będzie wszystko paluszkami się zakładać / wymieniać.

bartusia - Wto 15 Maj, 2012

toft napisał/a:
Niech koledzy coś napiszą więcej o mierniku... Mała reklama by się pewnie przydała... Widzę sporo chętnych jeśli cena nie zabija.
Konstrukcja ładna, a jakieś swiatełko będzie?


Na razie mam małe knog'i.
Mam też lampkę motocyklową. Zobaczymy...

Wyświetlacz to Turnigy dostosowany przez 7h7 do wyświetlania parametrów pod 72V.

mmoto - Wto 15 Maj, 2012

Super, a to że zrobiłeś go w biurze to zupełne przegięcie :mrgreen:
Anonymous - Czw 17 Maj, 2012

Kawął dobrej roboty.
Poprosimy o film z jazdy.
Monza wiedzieć w jakiej kwocie zamknął sie projekt?

bartusia - Pon 28 Maj, 2012

Wreszcie udało się przejechać kilka kilometrów...






Vmax 51,5 km/h
Zasięg około 20km przy maksymalnym przyspieszeniu non stop.

Do poprawki pozostaje wymiana szprych z przodu i porządne centrowanie.
Podfrezowanie uchwytu na hamulec z tyłu (są niewielki tarcia na tarczy)

Film będzie wkrótce...

toft - Pon 28 Maj, 2012

No chopper cruiser jak kto chce duch easy ridera ożył:) A jak oceniasz utylitarność? Przyznam że nie na taką odpowiedz liczyłem pytając o ten miernik turnigy.... Jak wiadomo są problemy z wyświetlaniem ponad 70V... Jeśli kolega 7h7 je rozwiązał to miłoby było aby się wypowiedział na forum... Tak w ogółach co zrobił i do ilu volt obecnie poprawnie licząc ah turnigy działa? Bardzo proszę bo sam jestem mocno tematem zaiteresowany:)
Pozdrawiam elektrycznie:)

bartusia - Pon 28 Maj, 2012

Jeśli chodzi o miernik to dla mnie na razie istnieją 2 wartości, na które patrze.
Aktualny stan V i i aktualny pobór A (i to fajnie przy przyspieszaniu lub stałej delikatnej jeździe widać co się dzieje...). No i jeszcze Wmax :)

Poza tym "utylitarność" całego rowerka ogromna a miny przechodniów i kierowców samochodów bezcenne :) pierwsze kilkanaście, kilkadziesiąt metrów po starcie ze skrzyżowania moje...

bartusia - Wto 29 Maj, 2012

Pierwsze próby jazdy...
kondzio927 - Śro 13 Cze, 2012

Kawał maszyny-szacun
...gdzie można dostać takową ramę-może jakiś mały plagiacik

bartusia - Czw 14 Cze, 2012

To wszystko "custom" - zaprojektowane i wykonane ręcznie... Tą robił Kamilos z Białego Stoku, ale właśnie uruchomiliśmy z kolegą własny warsztacik i pierwsze projekty za nami :)

Więc zapraszam...

kondzio927 - Czw 14 Cze, 2012

...jakieś fotki konstrukcji???


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group