To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Wybór rodzaju i dostwacy akumulatorów.

Szymek - Wto 08 Kwi, 2014

Te z pierwszego linku, tzn: http://allegro.pl/akumula...4042853565.html są sprawdzone i mogę polecić. Sprzedawca jest tu na forum i ma też w ofercie bardzo dobre żele, Greensaver. Tych z pozostałych linków bym odpuścił.
JerzyZ - Wto 08 Kwi, 2014

zeeltom napisał/a:
Jakaś dziwna ta aukcja a i opinie poniżej 5.0

Niedawno były u innego użytkownika takie same po 90zł - chyba to "drugi obieg" :mrgreen:

WojtekErnest - Wto 08 Kwi, 2014

Szymek napisał/a:
Te z pierwszego linku, tzn: http://allegro.pl/akumula...4042853565.html są sprawdzone i mogę polecić. .

Tylko chyba są bez blaszek

Szymek - Wto 08 Kwi, 2014

A po co blaszki?
Ile potrzebujesz?

badziwil1 - Śro 09 Kwi, 2014

Witam to ja je sprzedaje
Sa one z blaszkami a nawet spakietowane fabrycznie w koszykach
Jezeli ktos potrzebuje 36V to jest gotowiec
Na 72V tez niewiele roboty

Mozna sobie skladac dowolna konfiguracje z 2S 10P i wtedy nie trzeba lutowac ani zgrzewac ogniw

Sukcesem tych ogniw jest to że oddaja pojemnosc znamionowa przy duzym obciazeniu

Poza tym sa firmowe nowe i świeze !

Cena jest do negocjacji lecz tylko przy wiekszych zamowienach a nie 10szt itp

Zapraszam

WojtekErnest - Sob 12 Kwi, 2014

JerzyZ napisał/a:

Niedawno były u innego użytkownika takie same po 90zł - chyba to "drugi obieg" :mrgreen:

A to juz chyba "trzeci obieg" i z żyjącym BMS :-) http://m.allegro.pl/rower...4126919949.html

WojtekErnest - Wto 15 Kwi, 2014

Jednak kupiłem :-)
To Aku Gazelle 36 V 9Ah. Sprawne , bez BMS ale z złączem do balansowania.
Łatwy demontaż , b. dobra konstrukcja mocowania pakietu 4P10S wykonanego na 18650 Panasonics.
Pomierzę, zrobię zdjęcia i opiszę z szczegółami.
W każdym razie wygląda to na b.tani sposób zrobienia a właściwie jedynie zaadoptowania własnego pakietu do niewielkiego - typowego - rekreacyjnego roweru.

Dobraku - Wto 15 Kwi, 2014

To Ci powiem że ja mam juz 4 pakiety za sobą od Gazelle innergy. Cele wychodzą po ok 10200mAh, ale równe. (dla baterii gold 11ah znamionowo)

Koszyki fajne. ale jest to głupkowato popakowane. (11ah) Jedna z cel jest rozbita w dwa koszyki

Ja walczę też z bms'em od tego zestawu więc jak ktoś ma doświadczenie to mile widziane info.

WojtekErnest - Wto 15 Kwi, 2014

To fakt ze jedna z cel jest rozbita na dwa koszyki ale całość jest tak zgrabnie upakowana ze jest bezpiecznie przy malych rozmiarach a przy tym 'serwisowalne' . Mnie wbudowany BMS niepotrzebny. Zresztą wysyp tych modeli z uszkodzonym BMS też o czymś świadczy.. Ponadto przypuszczam że elektronika jest parowana z kontrolerem albo panelem roweru. Dlatego serwis utrzymuje b.wysoką cenę na te pakiety aku..
W kazdym razie bedę Ci kibicowal jeśli pokonasz zalany BMS.:-)

Dobraku - Śro 16 Kwi, 2014

Tzn ja juz jestem u końca walki.
Bms mi już rusza. Denerwujący jest fakt że ma timer który po godzinie bez obciążenia odcina zasilanie, wiec później trzeba go obudzić, oprócz uruchomienia kontrolera roweru. / podczas poboru problemu nie ma.

Ja koszyki ostatecznie poprułem i zrobiłem baterię 10s9p Wyszło gabarytowo zdecydowanie mniej niż oryginalne 10s5p, ale masz rację aż serce bolało to niszczyć.

WojtekErnest - Śro 16 Kwi, 2014

Miałeś oryginalnie 5p10s ? To raczej ma inne wymiary niz mój bo w moim egz fizycznie 50 się nie zmieści. A 90 to juz na pewno nie ma szans
W kazdym razie przyjemna konstrukcja i atrakcyjne źródło 'dawcy' komponentow.
Moje koszyki są skrecane wiec nawet nie trzeba ich niszczyć. Czyżby Twoje były klejone ?

Dobraku - Śro 16 Kwi, 2014

Moje nie były skręcane , tylko składane. Oczywiście plastiki są blokowane przez blaszki łączeniowe - chcesz mieć ogniwa same - musisz to rozcinać .

Tak ja miałem 50 ogniw. 4 "koszyki".

Ja nie pakowałem nowej bateri w blachę - obudowę. Zrobiłem to wszystko od nowa dlatego żeby mieć wiekszy zasięg i lepiej wykorzystać przestrzeń w kufrze - pojemniku na aku. Chodziło mi o to że ostateczny efekt to objętość i tak mniejsza niż 50 ogniw w plastikach - tam sa przerwy miedzy nimi ( w oryginalne)

Do tych rowerów wychodziło chyba 4-5 wersji pojemnościowych. Twoja to chyba Silver. ( z tego co pamiętam)

WojtekErnest - Śro 16 Kwi, 2014

Tak moja wersja to silver, u mnie są 3 koszyki i mniejsza obudowa.
WojtekErnest - Wto 28 Paź, 2014

Na jakich (aktualnie) dostawcach ogniw sie zawiedliście i dlaczego ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group