To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory żelowe i pochodne i ich ładowanie - Skuterek elektryczny - dobór akumulator

mark808 - Śro 08 Paź, 2014

Shaze żelowe12V-12AH czy te GS ołowiowo krzemowe 12V-15Ah
tas - Śro 08 Paź, 2014

Te GSy to raczej mają dobre opinie na forum.
gienek333 - Śro 08 Paź, 2014

W Krakowie kolega (z forum) sprzedawał li-jony 11Ah 36V za 320pln (1,8kg). Jak byś potrzebował to mam 12V, 12ah mające 8-9Ah w cenie złomu (10pln/szt).
tomek701 - Czw 09 Paź, 2014

Ja mam do sprzedania Grenasavery 20 Ah dwie sztuki przejechane na nich z 600 km zawsze ładowane po jezdzie może dwa razy tylko rozładowane do 11V nigdy sterownik mi nie odcioł zasilania. Kupione w tym roku na wiosnę 50 zł sztuka plus przesyłka
Anonymous - Czw 09 Paź, 2014

Biorę te GS. Za pobraniem, jeśli łaska ;)
tomek701 - Pią 10 Paź, 2014

gienek333 napisał/a:
W Krakowie kolega (z forum) sprzedawał li-jony 11Ah 36V za 320pln (1,8kg). Jak byś potrzebował to mam 12V, 12ah mające 8-9Ah w cenie złomu (10pln/szt).
Kolego ja bym chętnie kupił wysłałęm wiadomość na priva
Ewładek - Pią 09 Gru, 2016

Witam Wszystkich serdecznie.

Stałem się posiadaczem skutera elektrycznego Romet, pewnie nie najlepszy wybór ale trudno, już się nie odwróci. Zakup typu CCC. Skuter jest trzy letni nie używany, akumulatory nie dają znaku życia.
Dziś wymontowałem je, 12V, 40Ah. nie jestem pewien, bo skromne oznaczenia na nich, są 4 sztuki, jest też taka ładowarka, foto.
Mam zasadnicze pytanie jakie akumulatory założyć aby skuter jeżdził i miał w miarę rozsądny zasięg.
Silnik 3000W.

Proszę o radę.

bloodyopel - Pią 09 Gru, 2016

Masz tam 4 sztuki żelowych akumulatorów (ładowane do 14,8V).
Chcesz go zrobić tanio czy dobrze? :D

Ewładek - Pią 09 Gru, 2016

Dobrze. :mrgreen:
bloodyopel - Pią 09 Gru, 2016

No więc proponowałbym Ci pakiecik na paluchach 18650 liion, 16s (podobna prędkość maksymalna), około 30-40Ah lub więcej. Przy wyborze ogniw zwróć uwagę na wydajność prądową (przydałoby się sprawdzić prąd max na sterowniku), chociaż przy takiej pojemności nie powinno być źle ;) do tego BMS i nowa ładowarka.
Ewładek - Pią 09 Gru, 2016

Na sterowniku nie ma żadnych oznaczeń.
Sam na chwilę obecną marnie się w tym orientuję.
Jaka może być orientacyjna cena takiego pakietu i do kogo uderzyć.

bloodyopel - Pią 09 Gru, 2016

Przejrzyj dział sprzedam oraz napisz temat tutaj ( http://forum.arbiter.pl/viewforum.php?f=71 ) jako [ZLECĘ], na pewno któryś z kolegów odezwie się z ofertą - nie będę polecał konkretnego, mamy takich kilku ;)

Po ofertach w dziale sprzedam możesz się rozeznać jakiego rzędu to jest koszt :)

Ewładek - Pią 09 Gru, 2016

Dziękuję za pomoc :mrgreen:
PiotrW - Sob 10 Gru, 2016

Mam tez tego EV1. Ja u siebie bede teraz wrzucal pakiet 20s25P na ogniwach samsunga 10A. Do tego sabek 80A. Waga pakietu w porownaniu z kwasami i tak bedzie mniejsza a zasieg zapewne ogromny. Zobaczymy jak to wyjdzie.
PiotrW - Sob 10 Gru, 2016

W oryginale pod kanapa masz nadprafowy 63A wiec przy napieciu 48v wiecej jak 3kw nie wycisniesz. Gdzies widzialem ten sterownik na ali. Blokowy max 3kw. Przetworniczka jest do 72v wiec jakbys wrzucil 16s to elektryki oswietleniowej praktycznie nie ruszasz. Tylko wskaznik naladowania aku na zegarach bedzie przeklamywal.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group