To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery DC - Curtis 1244 sterownik

Anonymous - Pią 23 Lis, 2012
Temat postu: Curtis 1244 sterownik
Witam
Trafił do mnie wózek na sterowniku curtisa 1244 .Okazało sie ze poprzednik wymieniał sterownik i jak podejrzewam założył dobry ale na styczniku powinła być dioda której nie ma albo zdemontował.Wynikiem tego sprawny sterownik w obwodzie zaśilania stycznika poleciał tranzystor sterujący. Sterownik naprawiłem napiecie bez podłączenia stycznika jest ok. ale gdy wepnie sie stycznik spada do zera.Może ktoś z kolegów wie jaka powinła być dioda na styczniku.Komputer wyświetla dwie usterki . Missing contact-brak stycznika cewki i throttle faul1.Może ktoś jest bardziej zorientowany w temacie i nakieruje czy do końca sterownik nie naprawiłem czy winna jest w czymś innym

Pir-serwis - Sob 24 Lis, 2012

Na styczniku od strony załączania cewki dioda o prądzie 1A i napięciu wstecznym 500-1000V.
Na styku prądowym rezystor do ładowania kondensatorów_żeby styków nie kleiło i nie robiło strzałów podczas wstępnego ładowania kondensatorów.
Może być 250om-1kom/5W zależy od napięcia pracy.
Zerknij na manual w necie powinien być.

tomason2 - Śro 24 Cze, 2015

Mam dokładnie ten sam problem ze sterownikiem. pawel7505 jak rozwiązałeś swój problem ?
tomson - Sob 10 Cze, 2017

Mam uszkodzony sterownik Curtis 1244 jak w temacie ktoś odwrotnie podłączył uzwojenia

Uszkodził się rezystor R16 przy driverze IR2110S i trochę tranzystorów poleciało (Q28,Q29,Q30,Q40,Q41)
Nie chcę zgadywać rezystor jest w obudowie 1210 i miał chyba 10R tak analogicznie do innych driverów w układzie

tomson - Śro 23 Sie, 2017

Zamykam temat sterownik został naprawiaony


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group