To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Chyba najtansza wersja wspomagania elektrycznego wg korieg

Anonymous - Sob 26 Sty, 2013

zeeltom, masz racje, z żelami jest najmniej kłopotu
Zbyszek Kopeć - Sob 26 Sty, 2013

Do tego przewody są tylko z jednej strony układu, przy większych prądach porównawczo z pojemnością takie łączenie jest bardzo złe. Równoległe a potem szeregowe łączenie ogniw musi być inne. Co innego wspólnyh lunkt na zwyklym schemacie elektrycznym, a co innego real i spadek napięcia na mostkach.
Na moich stronach są ideowe rysunki instruktażowe i i fotki takich prawidłowych łączeń.

toft - Sob 26 Sty, 2013

Żele są okej jak masz taki pojazd że jest jak je zamontować, on tam ma 36V i reanie z 25ah żeby uzyskać taki wynik to musiałbyś mieć 6 żeli po 20ah realnie licząć pobory prądu w normalnym życiu... A każdy taki żelek to 7 kilo...
Anonymous - Sob 26 Sty, 2013

toft, ma rację.. zakładałem 28,5 Ah bynajmniej tyle na testach wyszło.
Sadze ze do wykozystania 25ah będzie spokojnie. Gdybym miał stosować żele to wyszło by to kilka ładnych kg a tu nie o to chodzi... 36V i 28Ah . W najskromniejszej wesji licząc : Jeden aku żelowy 14Ah 12V waży 3,9kg zeby uzykac 36V i poj 28Ah musiał bym miec 6 aku o łącznej wadze 23,5kg .... teraz z pełnym osprzetem normalnie wnosze rower po schodach , doszło mu w sumie ok 7kg pakiet i ze 3kg napęd.

Nie mowie juz o tym ze aku zajmowały by mi 60 % miejsca w rowerze . Kazdy ma wymiar 151 x 98 x 95 .. Umiescic to w ramie?? wstyd by było wyjechac na miasto....
Pakiety juz mam skonczone. Cele mam połączone jednak srebrzanką 1,5mm2 ten cienki drucik na foto nie przekonywał mnie. oderwałem wszytskie pokrywki .Dziś chcę nagrac ten filmik dla was bo ktoś ttam był ciekaw jak to sie sprawuje

mmoto - Sob 26 Sty, 2013

Napęd rowerka bardzo mi się podoba, silnik bez przekładni - zawsze to mniejsze straty.
Gratuluję.

Zrobiłem ostatnio koło fi 300 mm na pas wieloklinowy i nie wlazło mi w widełki - lepiej było zębatkę wystrugać.

Anonymous - Sob 26 Sty, 2013

mmoto, Dziekuję za szczere słowa uznania ;) Tylko bardzo proszę się nie smiej bo miałem pomysł zeby zamontowac wlasnie koło pasowe od pralki . .. chodziło mi o gładkie kołoi pasek na wieloklin ( kontrola osiowosci bebna w pralce) jest łyse ale nie spada a jesli spada to znaczy ze cos jest zle ustawione..
Takie koło jest z alu i ma 27cm srednicy. Z rolka nie było by problemu tylko nie mogłem znaleźć takiego koła w ktorym otwór cenralny mogłbym powiekszyc na tyle zeby wlazł wolnobieg. Śrdnio jest max 45mm i wiekszego otworu nie zrobisz miedzy ramionami.... odpusciłem i wyszło jak wyszło , a wyszło całkiem przyzwoicie co do wagi, prędkosci i hałasu emitowanego przez wolnobieg.

Anonymous - Nie 27 Sty, 2013

Można kupić koła pasowe do silników elektrycznych do różnych maszyn. Mają średnice odpowiednie do rozwiercania pod wolnobieg.
mmoto - Nie 27 Sty, 2013

No tak koła pasowe od pralki też przerabiałem i te wchodziło ale bez wolnobiegu, plusem jest zupełna cisza podczas pracy, minusem spadek mocy i zasięgu i to znaczny - aby małe kółko na silniku nie wpadało w poślizg naciąg musi być bardzo mocny.
Próbuj z łańcuchami albo paskami rozrządu.

krystian91 - Nie 27 Sty, 2013

Witam.
Kolega kori mial pomysl by utwardzic zębatki. Chcę wszystkich ostrzec przed hartowaniem zebatek i kól pasowych. W tym przypadku nie chodzi o to by to hartowac czy naweglac itp poniewaz usyskamy duza twardosc ale taki porzedmiot bedzie po prostu kruchy. Kwestia duzych temperatur bed odpowiednich narzedzi doprowadzi do odksztalcenia przedmiotu. Kolejna sprawa jest taka ze po takim procesie przedmiot sie szlifuje.

Anonymous - Nie 27 Sty, 2013

krystian91, Zgadza się. Zębatka ma nawęgnale ząbki po to by wolniej się scierała. Nie jest cała nawęglana. Piszesz o hartowaniu zębatek. Nie myl pojęć " hartowanie całej zębatki " a " nawęglanie zębów" bo to dwa różne procesy obrobki metalu

Tak pozatym dzis jezdził rowerkiem moj teśc. 130kg i rower bez problemu rusza z miejsca i rozpędza się do ok 40km/h. Co lepiej to mam zamontowany bezpiecznik 20A i skoro go nie spaliło to znaczy ze pobor prądu jest mniejszy ;)
Mierzyłem takze jak rozładowały sie ogniwa po dzisiejszych szalenstwach.
Na kazdej gałezi w jednym pakiecie jest rowno po 4,16V a na drugim pakiecie 4,18V takze na kazdej z głęzi. Czyli rozładowywanie przebiega dosc równo

Anonymous - Pon 28 Sty, 2013

Dziś od rana kreciłem sie po miescie. Robiłem zakupy.. co średnio trwa u mnie nie całą godzinkę.. Jednakże dzis zakupy wydłuzyły sie do prawie połtora godziny ... Ludzie mnie zaczepiali pytali o to dlaczego ten rower tak popie**ala :D dziadek mnie gonił zwykłym rowerem chyba ze 3 minuty nim dopędził do mnie , mase pytan i spojrzenia ludzi na rower mknący bez pedałowania - Bezcenne . Jedna kobieta wjechała na trawnik miezy smietnik a ławeczkę przy chodniku , tak byla zapatrzona ... ;)
Fajne uczucie byc w centrum uwagi
Pozatym u mnie w miescie - Lębork jest ok 45tys mieszkanców i rowery elektryczne sa strasznie słabo popularne.. z tego co widziałemw salonie Mistral to ceny zaporowe na obecne zarobki mieszkanców ponad 2,5 tys zł W całym miescie chyba 4 rowery jezdżą wiec to pryszcz.. w dodatku same dziadki i jedna babka... Tyle ze to kupne rowerki. ... Zrobi sie ciepło to bede smigał po sciezkach rowerowych to dopiero sie bedą gapić :) )

JerzyZ - Pon 28 Sty, 2013

kori napisał/a:
...Jedna kobieta wjechała na trawnik miezy smietnik a ławeczkę przy chodniku , tak byla zapatrzona ... ;)

Już widzę tytuły: "Rower elektryczny sprawcą wypadków!!!"
Ja też latem jadąc przy ulicy i wyprzedzając wlokące cię auta usłyszałem z okna samochodu: "Ty, zobacz, zobacz!", a za chwilę BUM. Ale nie wracałem, aby sprawdzać co zrobiło ten BUM.

Anonymous - Pon 28 Sty, 2013

jerzyz, to wszytsko przez nasz rząd.. polacy za mało zarabiają i takie "nowinki techniczne" są poprostu czymś zadko spotykanym dlatego nie zdziwie sie jak ktos bedzie sie gapił i spowoduje wypadek.. norma.. polaka nie stan na takie zabawki i ludzie będą tak reagowac. Normalne w tym porypanym kraju
mmoto - Pon 28 Sty, 2013

Też jeździłem z silnikiem z przodu i ciągłe pytania mnie męczyły, ale frajda jest, najlepsze było jak na silniku 500W wyprzedzałem skuter,
albo jak miałem silnik na krótko i kolega z pracy mówi poczekaj ja też wracam rowerem, a po chwili to ja mam jeszcze coś do załatwienia.

Anonymous - Wto 29 Sty, 2013

zatrzymała mnie policja , z pytaniem : Co napędza ten rower? jechali za mna i sie dziwili ze nie pedałuje... Gdyz rower z tyłu nie przypomina klasycznego elektryka kupnego w sklepie... Jeden opowiedział mi jak pare lat temu jakis facet u mnie w miescie spowodował wypadek jadac składakiem z silnikiem od piły spalinowej... to cudo wyło jak cholera i pędziło po chodniku... kobieta jadąca autem sie zapatrzała i rypneła w druga... czołówka... Facet sie jeszcze zatrzymał zeby wezwac policje i sam sie wkopał bo babka zeznała ze on narobił hałasu i sie na niego zagapiła... Ale chłopaki byli pod wrazeniem pomysłowosci... Radzili mi ochraniacze i jakis kask bo 45km/h jechali za mną :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group