To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Narodowy Program Przedsiębiorczości i elektryczny GNOM

Pawiel - Pią 19 Lip, 2013

Byłaby to najszybsza metoda konwersji rowerka na EV
Anonymous - Pią 19 Lip, 2013

jerzyz napisał/a:
zeeltom napisał/a:
Jeśli mocowanie do siodełka było by wyżej, rolka podczas kręcenia dociskała by się do koła...
Niestety, nie. Też tak myślałem na początku.
Praca silnika powoduje "odciąganie" rolki od sztycy siodełka, czyli czym silniej działa silnik, tym bardziej rolka się unosi.
Odwrotnie by było na przednim kole, ale zwiększony kąt by groził zakleszczeniem. No i nie ma mowy o amortyzatorze.

Nie o tym pisałem. Gdyby roklę przenieść bliżej sztycy, to w momencie kręcenia siła by dociskała rolkę do opony. A tak, to spowoduje poslizgi.

mmoto - Nie 21 Lip, 2013

jerzyz napisał/a:
http://www.kickstarter.com/projects/1732543648/rubbee-the-electric-drive-for-bicycles

No to pełen podziw dla konstruktora, wpędził mnie w zakłopotanie i to niemałe!,
no i jest ten gościu chyba od Virgin Mobile.

mmoto - Czw 03 Paź, 2013

.,
Anonymous - Czw 03 Paź, 2013
Temat postu: Re: Narodowy Program Przedsiębiorczości i elektryczny GNOM
mmoto napisał/a:
Niestety 2 miejsce:
http://www.parp.gov.pl/np...mysly-na-biznes

A jest jakaś kasa za te topowe miejsca-powiedzmy top 10 jakieś, czy tylko za pierwsze, a reszta za uśmiech i uścisk prezesa opłacanego ze środków UE?

BTW: Link do strony PARP już nie działa, podobnie jak relikty innych podobnych instytucji typu słupki do ładowania pojazdów MAR, które działały tylko w trakcie kiedy brali kasę z UE na ten "rewolucyjny" projekt :wink:

mmoto - Wto 08 Paź, 2013

Budżet konkursu to jak pamiętam prawie 11 mln zł, pierwsze 60 tys. zł, natomiast za 2 miejsce był tablet ok. 1000 zł wartości.
Anonymous - Wto 08 Paź, 2013

To szkoda zachodu. Co najmniej top 10 powinno być nagrodzone jakoś sensownie-mam na myśli sumy 5o cyfrowe, bo tak to jak należało się spodziewać nabiają sobie tylko sakwy na tym organizatorzy, a uczestnikom rzucają "ochłapy" i konkurs jest pod publikę tylko po to aby mieć pretekst żeby od UE dostać kasę...

Chyba łatwiej przez różne inkubatory przedsiębiorczości z czymś się przebić i dostać 40000 na zdziałanie czegoś z comiesięczną wypłatą czasami przez pół roku :wink:

Jakaś ochrona patentowa jest tych zgłaszanych pomysłów? Przecież organizatorzy mają dostęp darmowy do pomysłów wielu osób i te osoby jak zostaną "odprawione z kwitkiem" z dobrym wynalazkiem, to może im ktoś z jurry zwinąć pomysł, bo ktoś podpatrzy i po zawodach z niczym-bez kasy i ze sprzedaną za free ideą :???:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group