To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Giną rowery elektryczne !

andrzejIskierka - Nie 15 Sty, 2017

w takim stanie jak na foto kupiłem obecną ramę pod budowę elektryka na Allegro za trzy i pół stówki. :grin:
Redaktor1966 - Sob 04 Lut, 2017

Elektrotonus napisał/a:
Zakupiłem z aliexpress alarm na pilota. Czuły i głośny. Podczas montażu zabezpieczamy baterię przed szybkim wyjęciem.

https://pl.aliexpress.com/item/2016-Lock-Bicycle-Cycling-Bike-Security-Wireless-Remote-Control-Vibration-Alarm-Anti-theft-Black-Useful-Free/32734289369.html

Obrazek


Są co najmniej 2. wersje tego alarmu - oba są czułe(!), ale ten (głośniejszy alarm ma zamiast wizerunku kłódek białe litery: "A" na czerwonym tle i "B" na szarym tle) jest zdecydowanie głośniejszy i dźwięk jest bardziej odstraszający. W cenie jest zwykła bateria 9V (wersja cichsza jest bez baterii).
Albo najlepiej kupić oba.
Niestety te wersje alarmów wyładowują akumulatorki w przeciągu 1-3 tygodni, dlatego lepiej jest zasilać je 2-ma ak. 18650 połączonymi szeregowo.

Przy okazji przedstawiam, jak przerobić koszyk dwustronny (można w niego dowolnie wkładać/łączyć ak., bo mają takie sam blaszki po obu stronach) na akumulatorki 18650, by mieścił długie akumulatorki: trzeba wyjąć podwójną blaszkę stalową od strony plusa, wydłubać zrobione dla niej osadzenie i w to miejsce włożyć pojedynczą miedzianą blaszkę owijając ją na drugą stronę koszyka.
Można także łatwo połączyć tylnymi częściami 2 koszyki (po dokładnym wyrównaniu ich powierzchni), a wówczas blaszkę zawinąć z obu stron do koszyków. Blaszka musi mieć szerokość zbliżoną do szerokości elektrody dodatniej ak. i wchodzić do koszyka na wysokości tej elektrody (trzeba dla niej wypilnikować rowek) i wchodzić tylko na głębokość krańca elektrody dodatniej.



Redaktor1966 - Pią 31 Mar, 2017

Jednak te alarmy, zarówno obsługiwane ręcznie, jak i pilotem, to jest badziew, bo zawodzą, a na pilota dodatkowo wyładowują akumulator w ciągu 1-3 tygodni. Więc jak podliczyć koszty akumulatorków, ładowarki i dodać jeszcze uciążliwość wyjmowania akumulatorków, ich ładowania, to może korzystniej jest zainwestować w alarm przeznaczony dla skuterów, motocykli (jako zasilanie zastosować 3 akumulatorki 18650 połączone szeregowo. A w przypadku rowerów elektrycznych przetwornicę napięcia pobierającą prąd z akumulatora od napędu).
Może te:
ALARM motocyklowy 12v instalacja w 5 min 125dB 88,50 zł

Używam go. B. dobrze się spisuje!


ALARM SKUTER MOTOCYKL syrena +2 piloty wiązka HIT 72,00 zł


[Mają kilka wersji]
RTX MotoGP Pro *PROFESJONALNY ALARM, LOGO GRATIS!* 99,00 zł

WojtekErnest - Pon 06 Lis, 2017

Na Fb pojawiła się informacja o kradziezy roweru elektrycznęgo w W-wie na Ursynowie.
Upubliczniono na filmie przebieg kradzieży oraz wizerunek złodzieja.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10210170989487406&id=1118984597&p=10&av=100006997757854&refid=52

Mitar - Pon 06 Lis, 2017

Najlepiej sprawę upublicznić na Wykopie, tam go znajda bardzo szybko jeszcze nagroda zmotywuje.

Niestety link do facebooka nie działa pewnie ze względów na uprawnienia.

Edit: A udało się odszukać temat na FB

WojtekErnest - Pon 06 Lis, 2017

Mitar napisał/a:
Najlepiej sprawę upublicznić na Wykopie, tam go znajda bardzo szybko jeszcze nagroda zmotywuje.

Niestety link do facebooka nie działa pewnie ze względów na uprawnienia.

Edit: A udało się odszukać temat na FB


Llink do YouTube z nagraniem włamywacza: https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=o2EOiVsZ7C4

umbur - Pon 06 Lis, 2017

Ładna bezczelność. Kara na początek:

Bujakoto - Śro 08 Lis, 2017

Ludzie myślą, że już się nie kradnie, nie dbają o zabezpieczenie.

Pamiętam swoją pierwszą noc gdy zostawiłem po raz pierwszy ebajka w piwnicy (słabo spałem tej nocy)

Gdyby bajk był chociaż rozsądnie zabezpieczony to nie został by skradziony.
Gość nie miał narzędzi i całkiem możliwe że bajka zakosił bo była okazja..... widać jak odchodzi od opon i nagle zauważa ebajka, więc zmienia kierunek.

No to jak tacy złodzieje grasują to mogę spać spokojnie :)
* 120kg dodatkowego betonu
* 20kg grubego hartowanego łańcucha (2 niezależne łańcuchy)
* 4 kłódki z alarmem (każda uruchamia pozostałe)
* masywne zabezpieczenie (typowo rowerowe)
* kamera wi-fi z auto powiadomieniem sms o ruchu z możliwą komunikacją głosową w obie strony.
* do tego brak możliwości wyjazdu bajkiem z piwnicy po stromych schodach bez napędu (chyba, że we dwóch)
* no i lokalizator w razie Niemca :)

Tanio nie było, ale spokojny sen i spokój bezcenny.

pepelito - Śro 08 Lis, 2017

To chyba masz najlepsze zabezpieczania na tym forum. :mrgreen:
Bujakoto - Śro 08 Lis, 2017

pepelito napisał/a:
To chyba masz najlepsze zabezpieczania na tym forum. :mrgreen:


Heh.
Z tego co wiem to Tomas poszedl jeszcze dalej i zbudowal wewnatrz piwnicy specjalna stalowa klatke na bajka :) Nie do sforsowania bez narobienia szumu i na pewno nie na "5 minut roboty".

Mitar - Śro 08 Lis, 2017

I do tego wychodzić z 20min wcześniej żeby to wszystko "zdezaktywować" :P
ap0f1s - Śro 08 Lis, 2017

Jakie macie lokalizatory ? do tej pory co testowałem z niższej półki się nie nadawały za bardzo.
Tomas - Śro 08 Lis, 2017

Sprostuje :) Klatkę nie ale kotwienie do ściany stalową obejmą na kłódki C.
Mitar - Śro 08 Lis, 2017

Tomas napisał/a:
Myślę że te 4 min. są warte trochę większego spokoju no i uwolnienia się od wnoszenia falcona na 4 piętro


Nawet te 20 min było by warto poświęcić :)

Artu - Śro 08 Lis, 2017

Współczuję wam "miastowym"... Ja na wsi nawet samochodu nie zamykam :razz:
39 lat mieszkałem w Stolnicy, ale to były inne czasy... Od 12 lat na wsi... spokój, cisza, nie kradną nawet śliwek z drzewa :mrgreen:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group