To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd rolkowy, przyczepki pchające itp. - Trajk napędzany wkrętarkami

Szymek - Nie 28 Lip, 2013
Temat postu: Trajk napędzany wkrętarkami
:D http://www.scigacz.pl/Tra...nymi,15184.html
Zbyszek Kopeć - Nie 28 Lip, 2013

Dobry artykuł, aż dziwne, że nikt tu nie pochwalił się dotychczas zbudowanym rowerem lub motocyklem albo samochodem napędzane takimi wkrętarkami.
Szymek - Pon 29 Lip, 2013

No tak. Zamontowanie wkrętarki do przekładni za pomocą jednej plastykowej opaski do spinania kabelków. No już, chwalić się, komu udało się tak zamontować napęd.
Przecież widać, że ten artykuł to tylko, żeby pokpić sobie z EV.
Co jak co, to śmiesznie wyszło :-)

r2d2 - Wto 06 Sie, 2013

Szymek napisał/a:
Zamontowanie wkrętarki do przekładni za pomocą jednej plastykowej opaski do spinania kabelków. No już, chwalić się, komu udało się tak zamontować napęd.
W tym przypadku badrziej dyskusyjne jest futerko ;) Wiesz co, ja mam podobnie zamontowane, w e-MTB, o tyle że to kątowe wkrętarki i są bez futerka, tokarz dorobił mi element gwint wkrętarki<=>koło. To się sprawdza, (ja mam taśmę polietylenową, a nie opaski) pod warunkiem że kierunek momentu obrotowego nie próbuje tego zerwać tylko napiera na ramę pojazdu, no i chłodzenie silników wkrętarek wypadało by poprawić, bo bez, daleko w ten sposób nie dojadą. Ja mam 4WD (cztery RYOBI 156W) i musiałem, więc w przypadku 2 BOSH'Y tymbardziej.

Pozdro.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group