To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - Wymiana

glebor - Pon 01 Lut, 2016

nie bardzo chce nawiercać, bo bionxy mają tak cienką blachę, że jak dałem sterownik 45A i wcisnąłem porządnie manetkę, to się ukręciła ośka od uzwojeń, jutro wrzucę foty. Po prostu w bionxie muszę to zrobić na klej...

tylko jaki?

Dlugas - Pon 01 Lut, 2016

Może by tak przykleić większy fragment np.kątowniczka alu oczywiście odpowiednio uciętego i jedną płaszczyznę przykleić na czerwony silikon-temp do 300st.C .Duża płaszczyzna kątownika pozwoli dobrze trzymać się podstawy do której będzie przyklejony. Drugą płaszczyznę odpowiednio nawiercamy i przez nawiercone otwory przekładamy trytki i łapiemy przewody.
glebor - Nie 14 Lut, 2016

Mam do was pytanie:
na jaki konkretnie klej można przykleić hallotrony do uzwojeń w silniku?

tas - Nie 14 Lut, 2016

kropelką kleję
glebor - Nie 14 Lut, 2016

Tas; poważnie?

Kropelka wytrzymuje do 60 stopni katalogowo, a uzwojenia mają no jak ja jeżdżę to nie rzadko powyżej 130st.

tas - Nie 14 Lut, 2016

Tak, kropelką, trzyma bdb
Adam Wysokiński - Nie 14 Lut, 2016

Jak producent podaje temperaturę maksymalną to wtedy ma pełną wytrzymałość. Przy czujnikach nie działają na nie prawie żadne siły. Ewentualny spadek wytrzymałości kleju nie ma znaczenia. Klej śmiało na kropelkę.
glebor - Nie 14 Lut, 2016

Dziękuję wam bardzo za pomoc. Jak zawsze można na was liczyć; pozdrawiam ;)
silniczek już zmontowany i śmiga prawdiłowo.

Dorwałem takie ustrojstwo ECtechnology z produkcji go-swiss i tam jest wszystko do przeróbki, ale podobno warto...

bloodyopel - Nie 14 Lut, 2016

glebor, czyli łyknąłeś z allegro te o których ja myślałem aż w końcu wszystkie były wykupione :P napisz potem co tam siedziało ;)
bartek24m - Sob 17 Gru, 2016

czy kolejność przewodów fazowych ma znaczenie ?

Pytam po zapomniałem spisać który kolor idzie do którego uzwojenia.

czy jak podłącze odwrotnie czy coś się stanie ?

pastek5 - Sob 17 Gru, 2016

nic się nie stanie ... najwyżej będzie koło do tyłu kręcić, wtedy wystarczy zamienić ze sobą przewody dwóch z 3 faz lub programowo przez PC zmienić kierunek obrotu
Anonymous - Sob 17 Gru, 2016

Jeśli to silnik hallotronowy, to zamiana samych faz nie spowoduje kręcenia silnika do tyłu.
pastek5 - Nie 18 Gru, 2016

Racja.... Tutaj znowu prze zmianie kolejnosci halli silnik bedzie zmieniał kierunek obrotu.
Anonymous - Nie 18 Gru, 2016

Też nie. Muszą być zamienione dwie fazy i dwa hallotrony.
bartek24m - Nie 18 Gru, 2016

udało się

miejsca było w ośce tak mało że musiałem zastąpić osłonę fabryczną osłone na poszczegółne żyły koszulkami termokurczliwymi.

dałem 3 x 2,5mm2 + 9 przewodów żyłowych w ośce 12mm



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group