To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Oświetlenie, przetwornice DC/DC, manetki, panele słoneczne, itp. - Lampki, Światełka - czym oświetlasz swój pojazd?

djmarcin56 - Pią 18 Maj, 2018

Lampki 5w już oślepiają niemożliwie i nie nadają się na ulice chyba, że skierowane mocno w dół, tylko takie 1-2W są ok, testowałem już kilka i niestety nie chcialbym być z naprzeciwka roweru który ma mocniejsze lampki ;)
Kajman - Pią 18 Maj, 2018

Jak skierujesz tak, żeby centrum światła było max 5-6m przed tobą, to nie jest tak. Poza tym po to są tryby, żeby jak się jedzie po ulicy lub blisko i jedzie ktoś z naprzeciwka to zmniejszyć tryb na ciemniejszy.
Miłosz001 - Śro 29 Sie, 2018

djmarcin56 napisał/a:
Lampki 5w już oślepiają niemożliwie i nie nadają się na ulice chyba, że skierowane mocno w dół, tylko takie 1-2W są ok, testowałem już kilka i niestety nie chcialbym być z naprzeciwka roweru który ma mocniejsze lampki ;)


Nie oślepiają gdy mają silne skupienie punktowe w środku. Ustawiasz dokładnie smużkę na wprost i nie oślepia. Mam lampkę 6W, jeźdżę rok i nikt nie mruga. Ale gdy ustawić ciut wyżej już auta mrugają.

Miłosz001 - Śro 29 Sie, 2018

Niezłe są lampki od dynama 2,5W. Zasilać można z przetwornicy regulowanej. Mam kilka maleńkich przetwornic na zbyciu. Wczoraj zakładałem koledze i nieźle świeci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group