To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Oświetlenie, przetwornice DC/DC, manetki, panele słoneczne, itp. - równoległe manetki

Adam Wysokiński - Sob 12 Paź, 2013

Będą włączone w kierunku przewodzenia pomiędzy wyjściem manetki a wejściem kontrolera. Po jednej dla każdej manetki. Przy takim połączeniu nie ma znaczenia nawet zwarcie w manetce, napięcie będzie podawane z drugiej.
nanab - Nie 13 Paź, 2013

Jesteś pewien ze wejście każdego kontrolera jest podciągnięte do masy a nie do plusa?
Adam Wysokiński - Nie 13 Paź, 2013

Jakby było podciągnięte do plusa to na wejściu przy odłączonej manetce byłoby napięcie max i regulator dawałby max moc od razu. Poza tym wtedy hall w manetce miałby wyjście OC a tak nie jest.
nanab - Nie 13 Paź, 2013

Manetka w takim przypadku nie musi tylko może mieć wyjście OC. I PP i OC działały by tak samo.
Adam Wysokiński napisał/a:
Jakby było podciągnięte do plusa to na wejściu przy odłączonej manetce byłoby napięcie max i regulator dawałby max moc od razu.

Manetka pracuje w zakresie od ileś tam do chyba 4,5V, po podaniu 5V sterownik nie wystartuje. To zabezpieczenie na wypadek zwarcia w kablach.

Anonymous - Nie 13 Paź, 2013

A to ciekawostka, bo robiłem takie zwarcia i dawało pełną moc. Może nie w każdym kontrolerze jest takie zabezpieczenie. W moich nie było.
gienek333 - Nie 13 Paź, 2013

Może w rowerze to nie tragedia, ale np w samochodzie włączasz stacyjkę, a samochód wyjeżdża z garażu z pełną mocą przeciwną stroną niż są drzwi i jesteś szczęśliwy, bo 5 min wcześniej stała tam jakaś osoba. Z dużymi mocami nie ma żartów to ,,cichy zabójca".
Adam Wysokiński - Nie 13 Paź, 2013

jeśli manetka podaje napięcie to diody załatwią sprawę.
nanab - Pon 14 Paź, 2013

Na obrazku masz wyjście OE które wymaga podciągnięcia do masy, inaczej nie będzie "podawać napięcia". Myślałem ze w manetkach jest wyjście PP. Jak wszystkie regulatory są zbudowane pod taką manetkę i mają wejście podciągnięte do masy to bedzie jako tako działać, w innym wypadku nie.

zeeltom napisał/a:
A to ciekawostka, bo robiłem takie zwarcia i dawało pełną moc. Może nie w każdym kontrolerze jest takie zabezpieczenie. W moich nie było.

W moich dwóch kontrolerach tak jest i na forum czytałem tez o takim zabezpieczeniu. Ale jak widać niektórzy Chińczycy oszczędzają na zabezpieczeniach...

Jarek-LT - Wto 05 Lis, 2013

WITAM

Przyszły do mnie manetki z NEXUN;A, najprostsze w których musiałem pozamieniać kabelki gdyż nie działał silnik.

Po podłączeniu drugiej manetki równolegle wszystko działa bez zarzutu, można operować każdą manetką pojedynczo/ z osobna lub dwiema razem, odpuścić którąkolwiek- drugą trzymając na gazie silnik działa.

TO TYLE - próba była robiona bez obciążeń w krótkim przedziale czasu.

Jarek-LT :lol:

Anonymous - Wto 05 Lis, 2013

Czyli wychodzi na to, że wyjście bez sygnału nie jest zwarte do masy, tak przypuszczałem, ale bez próby nie byłem pewny ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group