To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Radio samochodowe a zwykłe - jakie są róznice ?

nanab - Sob 26 Paź, 2013

gienek333 napisał/a:
2n funkcji, ale połowa po pół roku nie działa, a po roku do wywalenia, bo tak to jest skonstruowane.

Gdyby było inaczej to współcześnie dalej najlepszym radiem jakie moglibyśmy mieć było by safari. Po prostu radia takie jak teraz były by produkowane ale nikogo w kraju nie było by na nie stać.

gienek333 - Nie 27 Paź, 2013

Cyna tzw bezołowiowa (ekologiczna) jest droższa od ołowiowej, której to używano nie ze względu na koszty, a chodzi o cechy. Cyna jest metalem krystalicznym i dlatego pęka (tzw zimne luty), co powoduje że urządzenia czasem działają, a czasem nie. Stosuje się ją (cynę bezołowiową) nawet w sprzęcie medycznym (na wypadek połknięcia aparatury przez pacjenta), ale nikomu nie przeszkadza, że można nabyć tony śrutu do broni pneumatycznej (z ołowiu) i wystrzelać go. Tandetność sprzętu nie jest kwestią kosztów, ale polityki. Producenci wypuszczają tandetę, a rząd się cieszy bo od wszystkiego ma podatki i tak produkujemy elektrośmieci (i inne śmieci) abyśmy mieli zap... dol do 70-tki i nie mieli czasu pomyśleć po jakiego ... . Młodość ma prawo do do głupoty, ale uczyć trzeba się od starszych, mimo iż niektórzy nam usiłują sugerować, że to ,,moherowe berety". Ja jak kiedyś ,,wymyśliłem" dwusuwowego diesla skonsultowałem to z moim ,,kolegą" (Leopold rocznik 1928), który uświadomił mi iż z takimi silnikami to czołgi w 2 wojnie jeździły.
Anonymous - Nie 27 Paź, 2013

Tu chyba bardziej chodzi o fabryczne postarzanie produktów, bo kto by kupował nowe, jak stare by były jeszcze dobre? Znana sprawa żarówek, drukarek, czy baterii do laptopów itp.
nanab - Pon 28 Paź, 2013

gienek333 napisał/a:
Stosuje się ją (cynę bezołowiową) nawet w sprzęcie medycznym

Jest jakiś przepis zabraniający używania lutowia ołowiowego w sprzęcie medycznym?

Anonymous - Pon 28 Paź, 2013

Jest jakis zapis... ale chodzi bardziej o lutowanie stopowe a nie samym ołowiem. tyczy sie wszytskiego a nie tylko sprzetu medycznego

http://eur-lex.europa.eu/...4pl00480049.pdf

wodencja - Pon 04 Lis, 2013

Tak trochę z innej beczki, radio na rower ;-)



http://www.conrad.pl/?web...4721aec363d93e9

JerzyZ - Pon 04 Lis, 2013

Jak na Conrada - baaaardzo tanie.
A tutaj dla hurtowników: Alibaba

WojtekErnest - Wto 05 Lis, 2013

I szybciej jezdzimy tym radio na glosnik ma mniejszy sens...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group