To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Oświetlenie, przetwornice DC/DC, manetki, panele słoneczne, itp. - Torba EV w trójkąt ramy

Anonymous - Czw 14 Lis, 2013

Niszowy ale w dalszym ciągu poszukiwany :d
Perszing1800 - Pią 22 Lis, 2013

Zobaczyłem,zgłosiłem(chęć) i dostałem ;)
Fotka jak to u mnie wygląda,ja mam dużą ramę i pewnie wszedł by tam worek kartofli ;)

toft - Pią 22 Lis, 2013

Faktycznie duża rama:) Ile to jest cali, więcej jak 22? Daj znać jak się użytkuje. Na pewno torba ma ciężej niż u mnie. U mnie akumulator czyli obciążenie praktycznie leży na dolnej rurze ramy. Tu wisi na paskach. Torba jest szyta syntetycznymi wzmacnianymi nićmi. Jaki masz akumulator?
Pozdrawiam:)

sannis - Pią 22 Lis, 2013

Fajna ta torba. Boki można by usztywnić jakimś cienkim plastikiem, albo grubszym na krzyż (jak w nowszych plecakach, ale w trójkącię będzie ciężko). Jak coś to mogę puścić namiar na klej odpowiedni.
Perszing1800 - Sob 23 Lis, 2013

Torba Authora wytrzymała pół roku zanim zaczęła puszczać na szwach a ma pasków mniej,myślę że tu powinno być wszystko w porządku,teraz nie sprawdze bo pogoda nie dla mnie na rower,jeszcze mnie jakieś choroba łapie.
Co do wielkości ramy w calach to nie mam zielonego pojęcia,koła są 28",rama to chyba jest niewiele młodsza ode mnie,jeszcze z mocnych stalowych.
Pakiet Li-Ion 14S8P a jak się sprawdzi torba to może będzie i więcej :mrgreen:

toft - Nie 24 Lis, 2013

Sannis klej jak klej (poproszę info) natomiast chętnie poznam wasze propozycje dotyczące materiału na usztywnienia. Czyli owego plastyku:).
Pozdrawiam:)

r2d2 - Nie 24 Lis, 2013

Może z herex'u?
Elektrotonus - Śro 14 Wrz, 2016

Zdecydowałem się spróbować umieścić baterię 13s6p wraz ze sterpwnikiem w torbie authora. Jednak zostanie ona zmodyfikowana. Planuję wygiąć 120 cm płaskownik aluminiowy o szerokości 4 cm grubości 2 mm na kształt odpowiadający zarysowi torby po obwodzie. Umieszczę go wewnątrz torby . Spowoduje to usztywnienie jej i nada max możliwy kształt zamiast "flaka". Ten płaskownik zostanie przez otwory w torbie przykręcony do dwóch punktów mocowań bidonów ( 4 śruby ) oraz gdzieś do górnej rury ramy. Sam płaskownik będzie oszlifowany by wyeliminować ostre krawędzie oraz powleczony szeroką koszulką termokurczliwą. Szerokość baterii to ok 7cm. Dlatego torba będzie lekko "napuchnięta z boków" By wzmocnić ścianki boczne planuje wyciąć z 2 mm preszpanu idaalnie pasujące boczki, które będą wewnątrz tej torby. W przedniej części torby jest mini kieszonka na zamek. Tam będę mógł mieć wyprowadzone gniazdo ładowania oraz ukryta stacyjka. W wolną przestrzeń fragmenty gąbki. Sama bateria będzie spoczywała na aluminiowym płaskowniku niemal na styk wciśnięta, zetem nie będzie możliwości by podskakiwała. Taki jest plan, jak nie wypali to będę budował skrzynkę lub sterownik pójdzie na spód ramy ;-(


edit:

Plan nie wypalił.. torba zrobiła się sztyweniejsza ale nie mieści szerokiej na 7 cm baterii. Wracam do sprawdzonego pomysłu na skrzynkę.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group