To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Oświetlenie, przetwornice DC/DC, manetki, panele słoneczne, itp. - podświetlany licznik rowerowy przewodowy - szukam

norman02 - Pon 18 Lis, 2013
Temat postu: podświetlany licznik rowerowy przewodowy - szukam
Szukam licznika która by miał troche funkcji, kosztował najlepiej do 5 dych, najlepiej, nie że to mus. I niemoże to być taki wielki szeroki za 30zl jaki jest na allegro na 100 aukcjach bo to szajs.


Przewodowy, podswietlany, by miał nieco funkcji, i super jak by miał solary.

Anonymous - Pon 18 Lis, 2013

http://allegro.pl/podswie...3713073734.html

http://allegro.pl/podswie...3722097626.html

do 50 dych to szmelc. powyzej masz cos lepszego tak do 90zł i nawet bezprzewodowy

wodencja - Pon 18 Lis, 2013

Jak licznik to coś dobrego a nie byle co. Polecam model Sigma 1609 na kablu. Dlaczego kabel? Bo bezprzewodowy licznik to jak bezprzewodowy internet, działa ale to nie to samo. Kabel nie przeszkadza, dokładność lepsza. Do tego w przypadku licznika mniejsze zużycie energii, gdzie przy tak małej baterii to duża zaleta. Sigma 1609 ma i dokładność, podstawowe funkcje, termometr, podświetlenie, możliwość pracy na dwóch rowerach (bardziej dla "maniaków"), to duży atut - pamięta dane po wyjęciu baterii, co nieczęsto się zdarza. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że to dobry produkt, choć nie tani; 80-90zł trzeba dać.
norman02 - Wto 19 Lis, 2013

Tylko przewodowy, bo jak dotąd, prawie wszystko co bez kabla, bierze w łeb. No i ważne jest zużycie prądu i 1 bateria.

Dzięki za odpowiedzi, wezmę chyba ten za 3 dychy, bo mam pełną kabinę jak w samochodzie.

Anonymous - Wto 19 Lis, 2013

widzisz sam stwierdziłes ze te po 30zł to szajs a jednak kupujesz...
Nostusek - Wto 19 Lis, 2013

a ja w swoim rowerku mam podświetlany licznik z Lidla, bezprzewodowy i działa on od 2 lat - póki co zepsuł się w nim jeden klawisz od przełączania funkcji więc ustawiłem sobie go jakoś na przełączanie w automacie i nadal działa... Nawet raz w nim baterii nie zmieniałem jeszcze... Kosztował mnie coś ok. 40 zł...
Anonymous - Wto 19 Lis, 2013

nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakosci...
norman02 - Sob 23 Lis, 2013

Licznik kupiłem firmy Bion, sporo funkcji długa gwarancja itd, może się okaże dobry.
pirat666 - Pon 25 Lis, 2013

polecam pikacz - TAS-a :)
Pykacz - Pon 25 Lis, 2013

pirat666 napisał/a:
polecam pikacz - TAS-a :)

A to ma funkcję licznika czy tylko sczytuje impulsy na potrzeby obliczania dystansu możliwego do przejechania ?

tas - Pon 25 Lis, 2013

Ma bardzo podstawowe funkcje - prędkość oraz przejechany dystans.
Ale pracuję aktualnie nad tą częścią softu więc planuję raczej komplet funkcjonalności prostego licznika.

Pykacz - Pon 25 Lis, 2013

tas napisał/a:
Ma bardzo podstawowe funkcje - prędkość oraz przejechany dystans.
Ale pracuję aktualnie nad tą częścią softu więc planuję raczej komplet funkcjonalności prostego licznika.

Tas piszesz o V2 ?

tas - Pon 25 Lis, 2013

nie, o v1, jest to w temacie o Pikaczu opisane.
Wymaga to co prawda dorobienia sobie wejścia na czujkę dla koła, ale już w tej formie co jest działa znośnie. No i możesz mieć szpanerski podświetlany LCD :P

Pykacz - Pon 25 Lis, 2013

Ja mam od Ciebie V2 :mrgreen: z podświetlanym ekranem . Do V2 też coś kombinujesz w sprawie licznika ?
tas - Pon 25 Lis, 2013

Anoo :)
Ogólnie mam długą listę rzeczy, a wieczory są długie więc mam zajęcie na zimę :P



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group