To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki DC - Typ silnika - od samochodu 400-800w czy chinski 800w

norman02 - Pią 22 Lis, 2013
Temat postu: Typ silnika - od samochodu 400-800w czy chinski 800w
Jaki silnik wg Was by był lepszy ? trwałość, siła, niezawodność.

Na youtube jest rower który ma silnik od vw transportera- od chłodnicy, i bardzo ładnie to jedzie na zwykłym akumulatorze samochodowym , ale pewnie w takim silniku są spore prądy...

chińskich e-pojazdów jest sporo i to też w sumie jeździ... czytałem różne tematy więc może coś doradzicie.

r2d2 - Sob 23 Lis, 2013

Silniki od chłodnic samochodowych mogą podczas rozruchu spokojnie przekraczać 60A, problematyczny może być też montaż do niego jakiejś sensownej przekładni (b.krótkie wały), poza tym chłodzenie silnika (przecież śmigło które normalnie go ochłodzi zdejmujemy), dlatego jak nie masz na podorędziu jakichś gotowych rozwiązań to silnik od typowego chińskiego e-pojazdu sprawi konstrukcyjnie o wiele mniej kłopotów.

Pozdro.

norman02 - Sob 23 Lis, 2013

Z chłodzeniem trafiłeś, jeden chyba koło 150w od chłodnicy już zajechany....

A niewiesz czy te sliniki od skuterów elektrycznych , 800-1000w są mocy nominalnej czy krótkotrwałej ? bo nie otrzymałem z allegro odpowiedzi na to pytanie

Adam Wysokiński - Sob 23 Lis, 2013

Jeżeli jest napisane, że silnik ma 800W to jest to moc trwała ciągła i to na wale a nie pobierana. Pobór mocy policz z iloczynu napięcia i prądu. Tak trochę dziwnie Chińczycy podają
r2d2 - Nie 24 Lis, 2013

norman02 napisał/a:
Z chłodzeniem trafiłeś, jeden chyba koło 150w od chłodnicy już zajechany....
Wiesz ja mówię jak jest bo kiedyś w b.okazyjnej cenie kupiłem kilka takich silników od wentylatorów (różnych) i potestowałem je trochę, jeden nawet działa mi jako napęd śruby do pontonu i przy 33V z chłodzeniem żadnych problemów nie ma - pod wodą pracuje ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group