To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Informacje forumowe - Porządkowanie forum

sannis - Czw 28 Lis, 2013

Nostusek napisał/a:
Elektryki się słabo kojarzy...

Czuję nosem, że na razie słabo się kojarzy. Ale jak będzie więcej ebików na widoku, to coś mi się zdaje, że reakcja będzie: "patrz na elektryku jechał":)

Szymek - Czw 28 Lis, 2013

zeeltom napisał/a:
Zamieszczamy w takim dziale zdjęcie i co dalej?

Zdjęcie ma krótki, kilku, kilkunasto-wyrazowy tytuł-opis i lepiej się trafia na forum z "google" :)
A jeśli chodzi o nazwę, to proszę nie kombinować z obcojęzycznymi lub pół przez się nazwami.
Do kogo jest skierowane to forum? Do Michael'a z Kanady, czy do Franka z Podgórzyska?
Im prościej po polsku tym lepiej Moim zdaniem.

Anonymous - Czw 28 Lis, 2013

Nie o to mi chodzi. Jeśli w dziale np. konstrukcje opisujemy jakąś budowę swojego pojazdu, to chyba logiczne, że tam, a nie gdzieś indziej, zamieszczamy zdjęcia, czy filmiki z budowy. Ja osobiście nie widzę sensu wstawiania takich filmów, czy zdjęć w zupełnie odrębnym dziale. Bo jak? Tu będę czytał i przeskakiwał do innego działu by zdjęcie zobaczyć? Bez sensu.
tas - Czw 28 Lis, 2013

Nie rozumiesz sensu tego działu niestety :)
Mimo, że kolejny już forumowicz zwraca uwagę (wraz z argumentami) na potrzebę jego obecności...
Z czegoś się to bierze ;)

Anonymous - Czw 28 Lis, 2013

To nie jest forum ESa.
Mamy zrobić kopię innego forum?
Mnie tam rybka, jak chcecie, to można zrobić takie działy i zobaczyć efekt ;)
A na razie nie mamy konkretów co do samych działów.

tas - Czw 28 Lis, 2013

Nie robimy kopii, tylko korzystamy ze sprawdzonych w praktyce rozwiązań. Tak się powinno robić żeby nie powtarzać niemądrych błędów.

A co do podziału KONKRETNEGO to zaproponowałem jedno z rozwiązań. Jest sprawdzone w praktyce, nieskomplikowane, łatwe do wprowadzenia i bardzo przejrzyste. Jest też fajnym punktem wyjścia.

Jeśli nastąpi potrzeba dodatkowego podziału (a na pewno tak będzie) to łatwo będzie można to zrobić bez robienia chaosu na forum.
Po prostu od czegoś trzeba zacząć, potrzebny nam punkt wyjścia :)

bartek - Czw 28 Lis, 2013

Skoro już jesteśmy przy modernizacji forum, a doszliśmy do wniosków że skupiamy się na rowerach i lekkich pojazdach to mogę odstąpić swoją domenę: rowery-elektryczne.info Co Wy na to?
tas - Czw 28 Lis, 2013

To by było niezłe :)
JerzyZ - Czw 28 Lis, 2013

zeeltom napisał/a:
Zamieszczamy w takim dziale zdjęcie i co dalej?
Zamieszczamy zdjęcia gotowych, SKOŃCZONYCH pojazdów. I mamy w jednym miejscu przegląd naszych "wynalazków". Nawet można by się zastanowić nad usunięciem komentowania w opisie pojazdu.
Co do filmów - jestem przeciwny. Większość filmów, które widziałem, to "jedzie, jedzie, jedzie..." - czyli nic się nie dzieje! A zabierają mnóstwo miejsca na serwerze.

Szymek - Czw 28 Lis, 2013

Sorki. Mam na myśli galerię pojazdów już ukończonych z krótkim opisem. Nie muszą to być pojazdy konstruowane na tym forum. Każdy mógłby wrzucić swoją fotkę, czy filmik i do tego opis. Mogłoby to wzbogacić forum i uatrakcyjnić w internecie. Nie każdy ma czas na śledzenie wątków i pisanie postów, a ma jakieś mniej lub bardziej udane konstrukcje klasy budżet i miałby na tym forum miejsce na zamieszczenie fotki swojego urządzenia bez konieczności tłumaczenia się: Dlaczego tak? Dlaczego nie czytałeś? Ile to kosztowało? itp. Można też wkleić fotkę czy filmik z internetu za zgodą właściciela.
Wiele ludzi woli oglądać niż czytać, a o ile mi wiadomo, to wejścia też się liczą w stronnicowaniu web.

Szymek - Czw 28 Lis, 2013

jerzyz,
Gdyby nie to, że mi się transfer skończył i musiałem doładować, to bym był pierwszy z tą odpowiedzią, z tym sensem. Nie mniej jednak, może teraz zeeltom zrozumie "głos ludu" :)
Zdrowie Panowie :)

Anonymous - Czw 28 Lis, 2013

Mamy u góry odnośnik "album". Przyda się?
tas - Czw 28 Lis, 2013

Nee, można wyłączyć. W internecie raczej nie spotyka się na forach tej formy dzielenia się mediami. Dlatego też nikt z tego nie korzysta. Na poprzedniej wersji forum ostatnie zdjęcie wrzucone tam było zdaje się 5 lat temu... ;)
Anonymous - Czw 28 Lis, 2013

A co to za różnica, czy to będzie w temacie Zdjęcia, czy w Galerii? Będą w końcu na forum. Ale jak i galeria nie pasuje, to niech będzie taki temat.
Adam Wysokiński - Czw 28 Lis, 2013

Działa ze zdjęciami by się przydał. Fajnie się ogląda, można szybko porównać itp.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group