To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Informacje forumowe - Porządkowanie forum

JerzyZ - Pią 29 Lis, 2013

A może bytak:
1. Napęd
- hub
- mid (gdyż na rynku będzie ich coraz więcej)
- rolkowy
- inne (w tym przyczepki)
2. Silnik
- BLDC
- DC
- inne
3. Akumulator
- litowe
- żelowe
- inne
4. Elektronika
- sterowniki BLDC
- sterowniki DC
- ładowarki, BMS
- oświetlenie, inne
5. Bazar (OK)
6. Zdjęcia... (OK)
7. Zloty... (OK)
8. Kawiarenka

tas - Pią 29 Lis, 2013

Zeeltom, poddałeś podział do dyskusji więc dyskutuję :P
I zauważ, że każdą moją sugestię wyjaśniam i argumentuję dlaczego tak, a nie inaczej. Nie jest to "tak bo tak".
No i może Cię to zdziwi, ale tak, prawie każda modelarska ładowarka (np te, którymi ładuję swoje LiPo) jest też do żeli :)

mmoto - Pią 29 Lis, 2013

1. Napęd
- hub
- mid (gdyż na rynku będzie ich coraz więcej)
- rolkowy
- inne (w tym przyczepki)

Podoba mi się może być nawet rolkowy i inne.
Nadmienię że na jakimś forum jest taki podział:
-HUB
-NON HUB

Anonymous - Pią 29 Lis, 2013

DC, BLDC, a jakie są inne stosowane w rowerach?
JerzyZ - Pią 29 Lis, 2013

Liniowy, krokowy, magnetyczny (chyba był kiedyś omawiany) - tak naprawdę trochę mnie poniosło aby nie zamykać listy :oops:
На всякий пожарный случай.

tas - Pią 29 Lis, 2013

Na forum nie ma ani 1 tematu omawiającego akumulatory litowe bez nawiązania do tematyki ich ładowania, nadzorowania, łączenia, rozładowywania czy zabezpieczania. Przecież to jest jedna grupa tematyczna, jedna wiedza mieszająca się wzajemnie. Jak wytłumaczyć rozdział akumulatorów i osprzętu do nich na 2 niezależne tematy?

Staram się tez znaleźć jakąkolwiek dyskusję obejmującą tematykę konstrukcji HUB ale nie zaczepiającą o tematykę napędu czy silnika...
Będzie niespodzianką, jak stwierdzę, że nie mogę znaleźć? ;) Po prostu nie ma czegoś takiego jak podział konstrukcji na część tzw 'mechaniczną' i napędową.

WojtekErnest - Pią 29 Lis, 2013

A ja jednak obstaje przy tym ze wyodrębnienie gałęzi zasilanie / czesc elektryczna ma sens.
Motywuje to tym ze b. wiele osób poszukuje, posiadając rower klasyczny szczegółów, w jednym miejscu o zasilania takiego roweru. To najbardziej odróżniający element oraz dla większości najbardziej tajemniczy a nawet budzący obawy i ...stosunkowo drogi
Nadto zasilaniem roweru interesują się wszyscy, a więc i Ci którzy robią caly pojazd od zera jak modernizujacy posiadane rowery klasyczne..

Anonymous - Pią 29 Lis, 2013

Dla jasności porobiłem opisy nowych działów.
Anonymous - Pią 29 Lis, 2013

tas napisał/a:
Na forum nie ma ani 1 tematu omawiającego akumulatory litowe bez nawiązania do tematyki ich ładowania, nadzorowania, łączenia, rozładowywania czy zabezpieczania. ...

Bo nie było odpowiedniego podziału tematów.
Teraz w temacie akumulatorów można omawiać ich łączenie i parametry, w temacie ładowarek właśnie ładowanie i nadzorowanie. Nie sądzę, że opisywanie każdego akumulatora łącznie ze stosowaną ładowarką ma sens. Sama zasada ładowania i nadzoru jest taka sama dla każdego akumulatora danego typu.

Szymek - Pią 29 Lis, 2013

Jeśli chodzi o galerię, to już pisałem.
Jeśli chodzi o rozbicie działów, jak wielu pragnie, to nie przychylam się za bardzo do tego i tutaj popieram zeeltom'a.
Te forum jest zbyt małe na większość podziałów.
W przyszłości owszem, ale popatrzcie teraz na liczbę czynnych użytkowników i liczbę tematów.
Jeśli podzielimy forum na wszelkie sekwencje, a ktoś nas odwiedzi i zobaczy pustki i wiele dziur to jak to odbierze?
Na tą chwilę nie udziwiajmy formy.
I jak w wyszukiwarce wpiszemy:"rowery elektryczne forum" to jesteśmy na pierwszej pozycji, a w ten sposób na to forum trafiłem, więc chyba nie ma tragedii?
Moim zdaniem zbyt bardzo się nakręciliście, ale nie moja od tego głowa.

Adam Wysokiński - Pią 29 Lis, 2013

Szymek napisał/a:
Moim zdaniem zbyt bardzo się nakręciliście

Coś w tym jest. To forum jest wyjątkowe przez jego bałagan. Jest luz, moderator nie czepia się o każdą literkę i masa offtopu. Ma to swój urok ale jest niestety bajzel. Zmiany uważam nie mogą być zbyt daleko idące. Nie ma sensu dyskutować czy 63, czy 64 działy.

Arbiter - Pią 29 Lis, 2013

zróbcie ankietę czy nowy podział jest ok. Oby to nie były fora po 1 wątku. Mi się wydaje ze za dużo zostało podforów wykreowanych ale ankietujmy niech użytkownicy się wypowiedzą
bartek - Sob 30 Lis, 2013

No nie wiem... mi się jakoś nie widzi taki podział. Nie to żebym się czepiał, ale brakuje mi dwóch jasno sprecyzowanych działów ( Sam jakoś nie mogę się odnaleźć, to dopiero co będzie miał jakiś Świeżak ).

1. Nasze konstrukcje - dział w którym chwalimy się naszymi projektami.
Podział forum na konkretne działy tematyczne ( silnik, sterownik, zasilanie ) jest dobry bo będzie można łatwo szukać konkretnej informacji, ale jak będę chciał opisać sobie jakiś swój nowy wynalazek to jak? Mam go opisywać w trzech osobnych forach i dawać odnośniki do innych tematów? Trochę to pogmatwane.
Przeanalizowałem cały obecny watek od początku i raczej zostało ustalone że do tego jest dział ze zdjęciami, ale skąd jakiś biedy nowy Człowieczek będzie wiedział, że tam też ma szukać opisów realnych konstrukcji.

2. Ciekawe strony - dział zawierający linki/opinie/itp. do sklepów, aukcji, i innych stron związanych z tematyką EV - dla nowych ludzi raczej istotne info.
No chyba że to ma być zawarte gdzieś w tych działach które są więc proszę o uświadomienie mnie gdzie :)

Szczerze powiedziawszy to taki podział bardziej mi przypomina jakąś stronę korporacyjną (sprzedawca,producent) niż forum.

Takie moje luźne uwagi, a na rozluźnienie zwieraczy :mrgreen: :


Zeeltom Wstaw ten opis forum ( Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, inne lekkie... ) w description w metatagach. Zobacz jak obecnie nowe ludki widzą nasze forum w google.

Nie lepiej by było z tym opisem niż tez słowa kluczowe??

Adam Wysokiński - Sob 30 Lis, 2013

bartek napisał/a:
jak będę chciał opisać sobie jakiś swój nowy wynalazek to jak? Mam go opisywać w trzech osobnych forach i dawać odnośniki do innych tematów? Trochę to pogmatwane.
W takim przypadku powinno to opisać się w dziale "konstrukcje" czy "nasze konstrukcje" i tam jest opis pojazdu jego mechanika i elektryka. Jak ktoś ma problem czy temat do dyskusji to zwykle dotyczy jednej rzeczy i wtedy umieszcza się w mechanicznym lub o bateriach.
bartek - Sob 30 Lis, 2013

Adam Wysokiński napisał/a:
W takim przypadku powinno to opisać się w dziale "konstrukcje" czy "nasze konstrukcje" i tam jest opis pojazdu jego mechanika i elektryka. Jak ktoś ma problem czy temat do dyskusji to zwykle dotyczy jednej rzeczy i wtedy umieszcza się w mechanicznym lub o bateriach.

No tak, ale w proponowanych nowych działach nie ma takiego. Chyba że zostaje ten stary to ok.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group