To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Informacje forumowe - Działy na forum

bartek - Wto 03 Gru, 2013

Przychylam się do propozycji Tas-a. Niech każdy kto ma ochotę napiszę w takim poście jak by chciał aby forum wyglądało, a dopiero potem wybrać kilka sensownych opcji i zrobić ankietę.
tas - Wto 03 Gru, 2013

Zeeltom, ja nie chcę zrobić mniej działów.
Ja chcę to zrobić DOBRZE, chcę to zrobić RZETELNIE i skoro jestem modem, to chcę to zrobić tak, żeby korzyść z tego mieli wszyscy. Ja, żebym za 2 miesiące nie musiał naprawiać i sprzątać tego bajzlu, obecni forumowicze by mogli pomagać systematyzować wiedzę i nowi forumowicze by łatwiej mogli zaznajomić się z wiedzą. A na takiej drodze nie ma nawet opcji żeby było "tak bo tak".
Dlatego jestem w opozycji do całej sytuacji :)

sannis - Wto 03 Gru, 2013

W tej chwili na głównej jest 8 nowych działów. Wygląda to dla mnie nooba dość sensownie. Pomysł Borsuka "tyż mi sie podobo". Można np. połączyć konstrukcję z zdjęciami/filmami bowiem wiadomo, że jak ktoś będzie prezentował swoją konstrukcję to prócz opisu będą zdjęcia. Z naciskiem, że dział konstrukcje bardziej pasuje pod zdjęcia/filmy niż odwrotnie.
Na endlessie też to jest trochę zamotane bo często watki pasują do działu z fotami a są w reviews... Wreszcie pamiętajcie, że część rzeczy wyjdzie w praniu.

Anonymous - Wto 03 Gru, 2013

Zawsze łatwiej jest połączyć później dwa działy w jeden, niż dzielić jeden na dwa.

Co do wypowiedzi bartka, to ja bym chciał, żeby forum było czytelne i podzielone na taką ilość działów, by każdy rodzaj sprzętu miał swój dział. Nie chcę by w jednym dziale było wszystko do kupy, bo później jest ciężko wyszukać interesującą nas informację, szczególnie jak mamy kilkadziesiąt, lub kilkaset wypowiedzi w jednym dziale.
Miałem ochotę, to napisałem ;)

O dziale zdjęcia miałem podobne zdanie, bo zdjęcia powinny być dołączane do opisów w tematach.
Ale ludzie chcą mieć osobny dział ze zdjęciami i co zrobisz?

tas - Wto 03 Gru, 2013

No jak to co, lud chce, lud dostaje :)

Aktualne potrzeby główne, to:
- oddzielenie tematyki akumulatorów i ładowania od reszty
- rozdzielenie poszczególnych konstrukcji na swoje grupy
1. Konstrukcje HUB
2. Konstrukcje MID
3. Konstrukcje Rolkowe, Pushery i pozostałe
... i tyle.

Kolega Borsuk to ładnie przedstawił na swojej propozycji. Być może inni mają podobne propozycje lub inne, nie wiem, trzeba posłuchać.

Anonymous - Wto 03 Gru, 2013

Troszkę zmieniłem, teraz ładowarki są z akumulatorami i połączyłem rolkowce z przyczepkami.
Trudno mi połączyć rolkowce z samochodami :P

pradziad12 - Śro 04 Gru, 2013

WITAM .Korzystam z forum EV dość długo i stara wersja mi odpowiadała , choć też musiałem się na szukać aby znależć interesujący mnie temat .Nowa wersja jest trochę zbyt rozbudowana . Jestem na nie .
Szymek - Śro 04 Gru, 2013

Czy dzial konstrukcje tyczy sie tylko rowerow?
Anonymous - Śro 04 Gru, 2013

Jeśli EV, to dotyczy wszystkich pojazdów.

Poczytałem sobie podobny temat z roku 2009.
Minęło 4 lata, tematów się namnożyło, przybyły nowe technologie, a forum ma pozostać po staremu? Wtedy też były protesty od kilku osób, że za dużo nowych działów. Ale powstały i teraz czytam, że jednak ten nowy układ był OK, bo teraz niektórzy go bronią ;)
Nowe, wrogiem starego.
Kolega wyżej pisze, że szuka długo, ale się przyzwyczaił ;)
Do nowego układu też się przyzwyczaicie, a później, znów będzie awantura, przy następnych zmianach za jakiś czas, że wprowadza się coś nowego :)
Niestety, taki jest porządek świata, ze przychodzi nowe :-D

Szymek - Śro 04 Gru, 2013

Wiec glowny dzial "konstrukcje" zmienilbym na "elektryczne rowery, hulajnogi itp..." i dwa poddzialy "Konstrukcje własne i Przeróbki" mozna zostawic jak sa. Bedzie czytelniej i wyszukiwarka bedzie lepiej kierowala na forum ;)
zeeltom napisał/a:
...i połączyłem rolkowce z przyczepkami.

Dlaczego? Chodzilo mi o polaczenie rolkowcow z napedem po za kolem.
I tutaj: ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Brakuje hulajnogi ;)

Anonymous - Śro 04 Gru, 2013

Brakuje też deskorolek, gokartów i innych ;) Ale to się zawiera w słowie "inne".
Zmieniłem nieco nazwy działów.

borsuk - Śro 04 Gru, 2013

zeeltom napisał/a:
Zawsze łatwiej jest połączyć później dwa działy w jeden, niż dzielić jeden na dwa.

Dla administratora na pewno dużo łatwiej, ale jeśli chodzi o funkcjonalnośc forum, to powinno być dokładnie odwrotnie. Nowe działy powinny powstawać w miarę potrzeb, jeżeli jakiś wątek nadmiernie się rozrasta w stosunku do innych, to trzeba go sensownie podzielić.
zeeltom napisał/a:

Co do wypowiedzi bartka, to ja bym chciał, żeby forum było czytelne i podzielone na taką ilość działów, by każdy rodzaj sprzętu miał swój dział.

No właśnie - rodzaj sprzętu, a nie jego element składowy. Moim zdaniem należy wyjść od rodzaju pojazdu i później dopiero robić dalszy podział, uwzględniając funkcjonalność forum.
Np. pozycja „silniki AC” powinna się pojawić tylko w wypadku zawiązania się jakiejś dużej dyskusji na ich temat. (czyli zapewne nigdy;).

zeeltom napisał/a:

Nie chcę by w jednym dziale było wszystko do kupy, bo później jest ciężko wyszukać interesującą nas informację, szczególnie jak mamy kilkadziesiąt, lub kilkaset wypowiedzi w jednym dziale.

Od wyszukiwań to jest wyszukiwarka.
zeeltom napisał/a:

O dziale zdjęcia miałem podobne zdanie, bo zdjęcia powinny być dołączane do opisów w tematach.
Ale ludzie chcą mieć osobny dział ze zdjęciami i co zrobisz?

Chyba dla każdego jest jasne, że zdjecia powinny być dołączane do opisów w tematach.
Osobny dział miałby zawierać prezentacje gotowych pojazdów użytkowników.

Dodam jeszcze parę uwag:
Ankieta jest tak sformułowana, że jej wyniki można dowolnie interpretować.
Zaglądając na forum propozycji zmian można w ogóle nie zauważyć. Nie są jakoś wyróżnione, czy odzielone od starego forum. Jak ktoś nie przewinie strony, albo nie wejdzie do działu organizacyjnego, to ich nie zauważy.

Anonymous - Śro 04 Gru, 2013


Tak wygląda nasza dyskusja :D

tas - Śro 04 Gru, 2013

Bo to nie jest dyskusja, decyzja już zapadła w pierwszym poście tego tematu.
Teraz jest walka okopowa na przeczekanie. Ale spoko, większość opozycji już się poddała więc już niedługo ;)
Aż chciałoby się to skwitować internetowym porzekadłem - to mój cyrk i moje... :)

Anonymous - Śro 04 Gru, 2013

Nikogo nie zmuszam do odpowiadania na TAK. Przedstawiam tylko swój punkt widzenia.
I żadna decyzja jeszcze nie zapadła. Sądząc po ankiecie zmiany jednak nastąpią. Nadal czekam na propozycje zmian kosmetycznych.
Czas leczy rany. Jak się ludzie przyzwyczają do nowego układu, to znów będzie dobrze ;)

Z Polakami, to jest tak, że jak się spotka dwóch, to mają trzy zdania. I jak się ich nie weźmie w karby, to zawsze jest jakieś liberum veto :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group