To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd rolkowy, przyczepki pchające itp. - Rolkowiec 250W od podstaw

mmoto - Pon 02 Gru, 2013
Temat postu: Rolkowiec 250W od podstaw
Nowy układ forum korci do napisania posta - to piszę.
Obecnie składam napęd rolkowy - dlatego będę miał okazję od czasu do czasu pochalić się postępami.
Napęd mocowany na sztycę siodełka za wzorem zagranicznych kolegów i aby był łatwy do montażu/demontażu.
Obecnie wygląda to tak:



buckowina - Wto 03 Gru, 2013

Jak to się sprawdza, mniejsze opory jak przy zwykłym montażu na bagażniku? Można by się pokusić o jakiś system docisku, aby i przy rowerze full się sprawdzało.
Szymek - Wto 03 Gru, 2013

Piękny napęd! Ładniejszy niż rower :D
Gratuluję.

mmoto - Śro 04 Gru, 2013

Od montazu na bagażniku różnić ma się tym, że będę zdejmował go kiedy chcę czyli na przejażdżki spacerowe na pedałach.
Prawdopodobnie będę zakładał drugie siodło aby konwersja trwała do 20 sekund.
Ostatecznie napęd będzie chwytał bieżnik opony aby zmniejszyć docisk i poślizg w deszczu. Mam z tym niemały problem, bo nie chcę sterownika a bez tego z opony wióry lecą.
Pewnie do wiosny dołożę załączanie siłą odśrodkową.
Ciężki ten silnik chciałem zejść z wagą z akumulatorami poniżej 4 kg ale pewnie jeszcze nie w następnym sezonie.



Będę to zostawiał na pólce montował drugi i jazda z rodzinką na wycieczkę.

fazi - Sob 07 Gru, 2013

bardzo fajny patent, jaką masz średnicę rolki obecnie? i z czego taką gumę na rolkę zrobiłeś? silnik masz 250w? Ja w tym tygodniu chcę kupić silnik 350W 24V + sterownik i manetkę co by poślizgu rolki nie było mam nadzieję że przez sterownik zwiększy mi się też zasięg roweru :mrgreen:
mmoto - Wto 10 Gru, 2013

Rolki mam o średnicy 45 lub 50 mm, tak silnik 250W. O dziwo wcale zasięg na sterowniku mi się nie zwiększa, ale można jeżdzić wolno nie tylko na max.
Gumy miałem z nakładek na sprzęgła palcowe, ale można dobrać zbrojone z węży hydraulicznych. Najpierw guma potem pod średnicę gumy toczysz rolkę.

Nostusek - Wto 10 Gru, 2013

mmoto napisał/a:
Najpierw guma potem pod średnicę gumy toczysz rolkę.


Nie zapomnij iż rolka musi być minimalnie większa wytoczona niż średnica wewnętrzna gumy - jak będzie na tzw. "0" to może się poślizgnąć i trzeba będzie ją na klej kleić do rolki. Chyba że ktoś ma możliwość to niech na rolce zrobi grubą moletkę to się ślizgać nie będzie i bez gumy...

mmoto - Śro 11 Gru, 2013

Racja, dokładnie na spory wcisk i klej, jeżeli powierzchnia po tokarce jest zbyt gładka, można poorać na szlifierce.
Nieraz zlecisz wytoczenie a tokarz jeszcze wypoleruje papierem, a to nie jest dobre pod klej.

A może taka rolka
(Może w końcu wykonam stary pomysł z tego forum):


Nostusek - Śro 11 Gru, 2013

Ja ostatnio w swoim składziku "przydasiów" znalazłem jakąś Rolkę z wbitymi dwoma łozyskami - średnica jej to ok 6-8 cm a szerokość tez coś koło tego. Jakby się komuś nadała na coś to mogę wstawić jej zdjęcie. PS - rolka jest już ogumowana - wygląda niczym koło prowadzące jakiś pas.
Anonymous - Śro 11 Gru, 2013

Gdzieś na forum był link do kolegi, który sam robił koło zębate pod pasek. Może to jest też pomysł na zrobienie takiej rolki z odlewanym bieżnikiem w negatywie? Trzeba by mieć taką jedną oponę do poświęcenia i można by wyciąć z niej bieżnik i włożyć w formę zalać tworzywem i będzie idealnie zazębiała się z bieżnikiem opony. Nie będzie poślizgów.
Marek_S - Pią 02 Cze, 2017

Silikon do form i masz odlew a potem negatyw i robisz rolkę
Carcik - Nie 02 Lip, 2017


umbur - Nie 02 Lip, 2017

...ale ta jest żółta :grin:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group