To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Ładowanie Li-Po przez zasilacz - czy można?

lkuc18 - Czw 23 Lip, 2015

Pod jakim hasłem należy szukać takiego zasilacza?
MARCIN - Czw 23 Lip, 2015

Np. przetwornica CC, zasilacz CC. Zasilacze telekomunikacyjne też mogą się sprawdzić.
Mechano - Czw 14 Sty, 2016

Cześć!
Kupiłem niedawno zasilacz serwerowy 830W firmy Artesyn. Udało się go uruchomić bez problemu, wystarczyło zrobić jedną zworkę na pcb. Zasilacz wymagał tylko wyczyszczenia, poza tym w pełni sprawny. Problem polega na tym, że nie ma żadnych "cywilizowanych" gniazd i nie mam pomysłu jak wyprowadzić z tego przewody. Macie jakieś pomysły? Myślałem, żeby zgnieść np. żeński banan i go tam włożyć ale znowu obawiam się o wytrzymałość. Może ktoś wie jak zwie się to gniazdo i wtyczka do tego? Może nie jest jakieś specjalnie drogie.

wibi - Czw 14 Sty, 2016

Nie wiadomo jakie są wymiary tego gniazda ale ja z podobnym się nie spotkałem.Wydaje mi się, że nie jest to gniazdo na duże prady? może wystarczy wymienić je na gniazdo z dysku SATA? względnie na całkiem inne z rodzaju energetycznych.
Mechano - Nie 17 Sty, 2016

No tak skleroza nie boli...
Szerokość wewnętrzna tego gniazdka to 10mm, szerokość tych "listków" to 7mm. Wysokość wewnętrzna to 3mm, między listkami są 2mm.
Ogólnie to w jednym gnieździe są tylko plusy a w drugim minusy więc mam taki pomysł, żeby spróbować wylutować całość przylutować jeden gruby przewód bezpośrednio do płyty przez kilka otworów. Co o tym myślicie?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group