To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Oświetlenie, przetwornice DC/DC, manetki, panele słoneczne, itp. - Manetka i zaptanie

fazi - Sob 07 Gru, 2013
Temat postu: Manetka i zaptanie
Proszę o poradę, chcę zamontować manetkę gazu i mam problem. Mój rower posiada rogi na kierownicy i nie chcę ich wywalać a też nie chciałbym manetki kciukowej. Jest jakaś szansa żeby przerobić zwykłą manetkę? nie wiem, obciąć lub zrobić dziurę w manetce na końcu? Nie mam jeszcze fizycznie manetki i nigdy nie miałem więc nie wiem jak to jest z konstruowane.
tas - Sob 07 Gru, 2013

Potrzebujesz taką manetkę na pół chwytu:


fazi - Sob 07 Gru, 2013

Taka była by super, ale zestaw będę kupował z Magmy i jedyne co mi zaproponowali to kciukowa lub zwykła :cry: i się zastanawiam co z tym zrobić
tas - Sob 07 Gru, 2013

No to kup manetkę od konkurencji. Jak się chce to się wszystko da :)
Adam Wysokiński - Sob 07 Gru, 2013

Ten link był już w innym temacie. Kolega kupił parę dni temu u nich:
http://www.maxev.pl/p112,...-bestmotor.html
Możesz każdą manetkę obciąć w dowolnym miejscu. Sterowanie, zaczep i sprężyna powrotna znajdują się w miejscu gdzie wchodzi kabelek (grubsza część), reszta to zwykła plastikowa rurka.

fazi - Sob 07 Gru, 2013

Dziękuję za konkretną informację. Gdyby nie koszty z pewnością zakupiłbym inną manetkę, ale mam pewien budżet w którym muszę się zmieścić. I wydanie dodatkowych 40 czy 50zł jest obecnie nieosiągalny. Kciukowa manetka mi po prostu nie odpowiada, a pół manetka była by strzałem w ''10'', ale jak przyjdzie zwykła to będę musiał obciąć jak się będzie dało i nie będzie to miało wpływu na płynność obrotu? Pozdrawiam!
Adam Wysokiński - Sob 07 Gru, 2013

Jak po obcięciu nie będzie znaczących zadziorów i będzie zamocowana na prostym odcinku rury kierownicy to będzie git.
fazi - Sob 07 Gru, 2013

Adam Wysokiński napisał/a:
Jak po obcięciu nie będzie znaczących zadziorów i będzie zamocowana na prostym odcinku rury kierownicy to będzie git.

Dziękuję Adam, dzięki twoim zdjęciom już mam pogląd jak to jest zrobione. Nie miałem manetki nigdy to nawet nie wiedziałem jak to prosto jest skonstruowane. Super cieszę się, bo w takim układzie wezmę standardową i po prostu ją utnę na miarę. Jeszcze raz Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat w sumie do zamknięcia, ale lepiej niech zostanie dla kolejnych nowicjuszy (takich jak ja) którzy będą mieli takie dylematy :wink: Pozdrawiam!



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group