To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Pierwsza konstrukcja - nauka

lkuc18 - Wto 10 Gru, 2013
Temat postu: Pierwsza konstrukcja - nauka
Cześć wszystkim,
jestem tu nowy i to mój pierwszy post.

Zakupiłem ostatnio części do poskładania na rower elektroniczny, a że tematem się zajarałem a funduszy ogromnych nie posiadam, wychaczyłem wydaje mi się że dobrą okazję, nie są to chyba jakieś super zabawki ale myślę że na pierwszą konstrukcję jak najbardziej spoko.

Generalnie zwracam się do Was z prośbą o opis tego co mam, do czego się to będzie nadawać i jaki to silnik - bezszczotkowy czy szczotkowy(?) ze zdjęć które wrzucę (jestem początkujący i mało się znam więc proszę o wyrozumiałość).

:)

Anonymous - Śro 11 Gru, 2013

O ile dobrze widzę, to z silnika wychodzą dwa przewody, więc raczej jest to silnik DC szczotkowy.
matii000 - Śro 11 Gru, 2013

A akumulator jest Ni-MH a silnik jest zapleciony w kole 20"
lkuc18 - Śro 11 Gru, 2013

No właśnie Pan od którego kupowałem powiedział mi że jest bezszczotkowy i raczej nie chciał mnie okłamywać. Ostatnio sporo nad tym debatuję z kolegą i dochodzimy do różnych wniosków.
A są silniki bezszczotkowe z 2 kabelkami?

mmoto - Śro 11 Gru, 2013

Silnik z dwoma przewodami jest super można mu załadować napięcie bezpośrednio.
lkuc18 - Śro 11 Gru, 2013

To wiem bo podpinałem go bezpośrednio pod baterię i ruszał z kopyta :) , mogę wstawić filmik jak ktoś chce. Ponawiam pytanko: czy jest możliwe że to bezszczotkowy silnik?
tomasz_kombi - Śro 11 Gru, 2013

lkuc18 napisał/a:
Ponawiam pytanko: czy jest możliwe że to bezszczotkowy silnik?
Niestety (albo stety) to jest "szczotkowiec.
Nie posądzałbym jednak sprzedawcy o złe intencje (celową dezinformację) gdyż być może sam nie był dobrze poinformowany ;)

mmoto - Śro 11 Gru, 2013

Jak jest tani to można go brać, nawet nie wiedziałem że DC są w piaście, sam chciałbym taki.
lkuc18 - Śro 11 Gru, 2013

A co w nim takiego dobrego że byś go chciał?
Drogi nie był, dałem 360 za niego, a gratis bateria, ładowarka, manetka i 3 sterowniki ;) .

Pykacz - Śro 11 Gru, 2013

lkuc18 napisał/a:
A co w nim takiego dobrego że byś go chciał?
Drogi nie był, dałem 360 za niego, a gratis bateria, ładowarka, manetka i 3 sterowniki ;) .

Znajomy dał za dokładnie taki sam zestaw tyle że zamontowane razem z rowerem 50zł a rowerek jak nówka i z nowymi oponami) . Zdjęcia nawet tu na forum gdzieś zamieściłem . Sam byłem w szoku że coś takiego można za takie pieniądze kupić . Jest wszystko dokładnie to samo (ten pulpit i bateria identyczna ) silnik też i też jest na dwa kabelki czyli szczotkowy . Tylko ładowarki nie było w komplecie i w baterii ogniwa do wymiany były (cylindryczne w szeregu połączone 30szt 1,2V o pojemności 4400mAh każda czyli 158Wh ) . Wymieniłem mu na 30szt Li-ion 3300mAh ( 3p10s czyli jakieś 360Wh ) i śmiga aż miło (jego mama). :mrgreen: Oczywiście ładuje to ładowarką modelarską którą zresztą posiada bo modelarz .

lkuc18 - Śro 11 Gru, 2013

Gdzie to wychaczył?
Pykacz - Śro 11 Gru, 2013

lkuc18 napisał/a:
Gdzie to wychaczył?


Jakoś tak przy okazji pogaduszek strzeleckich na zawodach zeszło nam na temat EV (staram się zaszczepiać chorobę gdzie tylko można) :lol: i okazało się że sąsiad coś tam wspominał że jakiś elektryczny nieużywany rower może mu oddać za 50zł.
Kolega się jeszcze ociągał i dopytywał czy to warto . :mrgreen: ale po długich namowach i podesłaniu zdjęć kazałem mu kupić i tyle . :mrgreen: Teraz jest szczęśliwy jak gwizdek . :mrgreen:

lkuc18 - Śro 11 Gru, 2013

No to ładnie :) , a masz namiary na te zdjęcia?
Jeśli nie to możesz mi powiedzieć jak miał to popodłączane?
Silnik z tyłu czy z przodu?

Pykacz - Śro 11 Gru, 2013

lkuc18 napisał/a:
No to ładnie :) , a masz namiary na te zdjęcia?
Jeśli nie to możesz mi powiedzieć jak miał to popodłączane?
Silnik z tyłu czy z przodu?


Szczerze to nawet szukałem ale po przemeblowaniu forum nie mogę tego znaleźć . :oops:
Silnik oczywiście z przodu .

lkuc18 - Śro 11 Gru, 2013

Aha, ale chodziło mi jeszcze o to jak wygląda połączenie silnik-sterownik-bateria.
Miał coś takiego (załącznik)?
Jeśli tak to co i gdzie popodłączane?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group