To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Tematy elektryczne - Elektrotechnika dla początkujących

sannis - Wto 31 Gru, 2013
Temat postu: Elektrotechnika dla początkujących
Jeszcze rok temu prędzej bym postawił, że o tym samym czasie 12 m-cy później prędzej zainteresuje mnie hodowla papug nierozłączek czy innych gadów niż elektryka (mocno powiedziane). Niestety mimo, że na lekcjach fizyki uważałem, to elektrykę omijałem szerokim łukiem uznając ją za czarną magię. Temat e-bika tak mnie wkręcił, że chciałbym poszerzyć horyzonty łelektryczne. Jak macie jakieś ciekawe linki wyjaśniające podstawy albo książki dla matołów, czy jakieś dobre podręczniki z elektrotechniki np do technikum, to proszę linkujcie.
gienek333 - Wto 31 Gru, 2013

Na początek trzy prawa: Ohma, oraz prądowe i napięciowe prawo Kirchhroffa.
Mechano - Wto 31 Gru, 2013

Chcesz wgłębić się w elektrykę, później może w elektronikę czy po prostu chcesz złożyć ebika?
Nostusek - Śro 01 Sty, 2014

Prawo Ohma oraz I i II prawo Kirchofa to podstawa niezbędna - potem zasady działania elementów elektrycznych i elektronicznych oraz elektromechanicznych. Ja jestem elektrykiem z zawodu a z elektrotechniki giąłem nieraz swoich profesorów w technikum do tego stopnia że na maturalnym świadectwie miałem 6-tkę z podstaw elektrotechniki i elektroniki i nie było to "na ładne oczy" - poduczyć Cię prywatnie ??
Anonymous - Śro 01 Sty, 2014

A potem do AA się zapiszecie :D Po tych prywatnych lekcjach :D
sannis - Śro 01 Sty, 2014

Witam wszystkich w Nowym Roku!

Mechano napisał/a:
Chcesz wgłębić się w elektrykę, później może w elektronikę czy po prostu chcesz złożyć ebika?


Chcę złożyć ebika ale chcę też wiedzieć z czym to się je, bo po głębszym zastanowieniu to nie wiedziałem czym się tak naprawdę różni napięcie od natężenia. Na szczęście dokształciłem się na opisach z wodą w rurach abo ludzikach :mrgreen:
Poza tym działam w motoryzacji i np. z akumulatorami stykam się na co dzień. Sprawy mechaniczne nie są dla mnie tajemnicą i to nie tylko teoretycznie ale też praktycznie.
Natomiast elektrykę w samochodzie zostawiałem magikom w ogóle się w to nie zagłębiając.
Muszę się pochwalić, że ostatnio samodzielnie podłączyłem instalację haka przyczepki wg schematu i miernika i choinki nie było. Wszystko działa jak powinno. Wiem, że wyżej dupy nie podskoczę, ale takie proste sprawy mnie cieszą po prostu.

Nostusek napisał/a:
- poduczyć Cię prywatnie ??


To może być problem, bo jako były belefer mam nieznośne nawyki :mrgreen:
Ale jestem otwarty na propozycję.

P.S. Uff na rauszu po sylwestrowym to jest wena:) Wszystkim życzę takowej w nadchodzącym roku na forum co by bogaty wysyp konstrukcji własnych nastąpił.

Nostusek - Śro 01 Sty, 2014

Cytat:
A potem do AA się zapiszecie :D Po tych prywatnych lekcjach :D


Tzn klub Anonimowy Amper ??



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group