To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Budowa pojazdu z ładowaniem słonecznym SOLAR POWER

gienek333 - Wto 11 Lut, 2014

Przełączanie kierunku w DC i trójfazowym odbywa się tak samo, tylko w drugim przypadku trzeciego kabla nie dotykasz.
JerzyZ - Nie 16 Lut, 2014

Jeszcze coś - może się przyda:
http://www.avdweb.nl/solar-bike/intro.html

Anonymous - Nie 16 Lut, 2014

Kilka fotek z budowy podwozia.











Może ktoś ma zbędne kątowniki aluminiowe 30x30x1,5-2 mm za jakieś rozsądne pieniądze?
Potrzebuję 2x 320 cm i 2x 100 cm
I jeszcze profil 50x50x2,5-3 mm jeden odcinek 2 metry, albo 2 odcinki po 1 metrze.
Może komuś coś zostało z jakichś konstrukcji, jak nie, to będę gnał do hurtowni pod Warszawą.

Adam Wysokiński - Nie 16 Lut, 2014

Co to za patyki wystają na rogach?
Anonymous - Nie 16 Lut, 2014

Antenki do wyłapywania energii zeropunktowej ;)
Na nich będzie rama do paneli :D Panele będą jednak na górze pojazdu z paru względów.

Przy okazji... :


gienek333 - Nie 16 Lut, 2014

Piękna konstrukcja.
Anonymous - Nie 16 Lut, 2014

Teraz dorobienie mocowania sterów ze stali do aluminiowego stelażu i poprawienie wysokości mocowania hamulca w kole przednim.






\


Mechano - Nie 16 Lut, 2014

Czym spawane?
Anonymous - Nie 16 Lut, 2014

Alu TIG, stal MIG.
Adam Wysokiński - Nie 16 Lut, 2014

Po co spawać stal MIG jak Jest TIG? Spawałem dziś furtkę tigiem :grin:
Panele na daszku skrócą pojazd, może to i słuszna koncepcja... Idziesz zeeltom jak burza :grin:

Anonymous - Nie 16 Lut, 2014

Sorry, nie znam się... MAG.
Drut się wysuwa w otoczeniu gazu CO2.

Anonymous - Nie 16 Lut, 2014

Panele na górze nie tyle skrócą pojazd, co jego szerokość. Tylna część jest przewidziana do położenia dwóch paneli po szerokości, czyli wtedy szerokość pojazdu będzie miała 160 cm. Z panelami na górze szerokość będzie wynosiła 100 cm plus wysunięte koła z tyłu na jakieś 30 cm.
Inna zaleta paneli na górze, to taka, że cień kierowcy ich nie zasłoni, jeśli by były na dole. No i mamy też gotowy daszek zasłaniający od słońca ;)

Adam Wysokiński - Nie 16 Lut, 2014

No tak , jest gotowy daszek. Akurat jak słońce praży i daje dużo energii to będziesz sobie siedział w cieniu :smile:
Anonymous - Nie 16 Lut, 2014

Obliczyłem koszt włożony do tej pory w robotę i zgromadzone materiały i wyszło mi około 1400 zł. Na resztę wydam jeszcze minimum 800 zł. To tak informacyjnie, dla czytających, którzy chcą coś budować ;) W koszty nie wliczam ceny paneli, bo mam je jakby gratis ;)
Adam Wysokiński - Nie 16 Lut, 2014

Ale pewnie nie liczysz płynu do smarowania żeby się nie zatarło :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group