To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - Budowa silników Nine Continent

Eryk1000 - Pon 06 Sty, 2014
Temat postu: Budowa silników Nine Continent
Witam. Mam pytanie do znawców tematu. Jak zbudowane są silniki Nine Continent, głownie chodzi mi o ilość cewek i grubość wykorzystanego drutu, RH2805 (12x5), RH2806 (10x6), RH2808 (8x8), RH2807 (7x9). Zastanawiam się czy każdy z tych silników będzie pobierał taką samą moc przy przy przekręceniu manetki na 100% i podaniu pełnej mocy.
tas - Pon 06 Sty, 2014

Moc dozuje sterownik, więc siłą rzeczy odpowiedź brzmi:
Tak, każdy będzie pobierać taką samą moc.

Różnice wynikną jednak na podjazdach (mocniejszy silnik będzie się mniej grzał przy forsownych dla niego podjazdach) i prędkości maksymalnej (z kolei szybszy silnik pojedzie... szybciej) :)

Rafał - Pon 06 Sty, 2014

nie do końca każdy pobierze taką samą moc.
to jak z przerzutkami w rowerze. jak masz "miękkie" przełożenie to łatwo się rozpędziesz nie wkładajac przy tym wielkiej mocy ale prędkość nie będzie najwieksza. natomiast przy "twardym" przełożeniu dużo siły potrzeba by się rozpędzić natomiast osiągniesz też większe prędkości.

Eryk1000 - Pon 06 Sty, 2014

Najbardziej ciekawi mnie rezystancja każdego z silników? Czy w każdym modelu jest taka sama? Jak wygląda sprawa ilości nawiniętych cewek w poszczególnych modelach?
tas - Pon 06 Sty, 2014

No to by trzeba było rozbebeszyć każdy z modeli i to policzyć :)

Tutaj masz dla przykładu RH2805, czyli ten najszybszy.


KrzysiekEV - Pon 06 Sty, 2014

Tutaj troche info o "rodzinie" silniczków NineContinent 9C :

http://www.electricbike.com/9c/

W skrucie :
Szerokość statora - 28 mm.

2805 - 5 zw./ cewke
2806 - 6 zw.
2807 - 7 zw.
2808 - 8 zw.

46 biegunów (cewek)
Nawinięte kilkoma drutami co daje razem 10-12 Awg (3.3 - 5.2 mm2 ).

Mechano - Pon 06 Sty, 2014

Zastanawiał się ktoś nad zbudowaniem klona takiego silnika?
Adam Wysokiński - Pon 06 Sty, 2014

Cytat:
Zastanawiał się ktoś nad zbudowaniem klona takiego silnika?

Jakby kosztował z 10 razy więcej to by ludziska kombinowali. Podstawowy problem to zdobycie/wykonanie blach na rdzeń, reszta do zrobienia.

tomson - Nie 12 Sty, 2014

Taniej wyjdzie kupić dwa silniki i złożyć z nich jeden.
Za zrobienie blach do tego silnika zapłaciłbyś więcej niż ten silnik kosztuje.
Ja za 200szt blach o średnicy zewnętrznej 157mm i wewnętrznej 97mm z blachy 0.5mm do stojana o 18 zębach zapłaciłem 952zł z ich materiałem i to po długich targach cenowych w firmie Komel.
Mają tam laser do ciecia blach elektrotechnicznych.

gienek333 - Nie 12 Sty, 2014

Ja orientowałem się, to wykrojnik do takich blach to kilkanaście k pln.
tomson - Nie 12 Sty, 2014

Ciecie to jeden problem a chyba większy to blacha bo nie kupisz jej w małej ilości tak min to kilka ton i netto wychodzi od 5 do 7zł za kg przy grubych blachach tak 0.5mm cieńsze są odpowiednio droższe
Eryk1000 - Wto 14 Sty, 2014

Witam czy silnik Nine Continent RH2808 to to samo co RH205C 8x8 27H? Dzisiaj dostałem wyczekiwane koło z silnikiem RH205C i takie małe zaskoczenie bo miał być Nine Continent RH2808.
tas - Wto 14 Sty, 2014

RH205C to oznaczenie całej rodziny silników ("c" w nazwie to oznaczenie najnowszej serii), po nazwie rodziny jest już oznaczenie konkretnego modelu, czyli np 8x8.
Kiedyś, jeszcze jak ten producent miał pierwsza wersję tych silników to miał inne oznaczenia, RH2808, RH2806 np na ebike.ca w symulatorze pozostawili stare nazewnictwo z tamtego okresu lub na forum ESa spotyka się częściej oznaczenie wedle starszego opisu. Więc oba oznaczenia wskazują na ten sam silnik.

Eryk1000 - Wto 14 Sty, 2014

Mam taką nadzieję że to te same silnik, grzebiąc po sieci za RH205C piszą na różnych stronach z ofertami że ten silnik ma 500W a nie 800W i też podają inne momenty obrotowe znaczy się mniejsze dla RH205C. Mam nadzieję że silnik nie odparuje przy napięciu 60V.
Eryk1000 - Czw 16 Sty, 2014

Kilka ciekawych filmów jak powstają nasze silniczki :)

http://www.electricbike.com/hub-motor-factory/



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group