To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory żelowe i pochodne i ich ładowanie - Gdzie najlepiej kupić aku żelowe i jakiego producenta

fzr1000r94 - Czw 20 Lut, 2014
Temat postu: Gdzie najlepiej kupić aku żelowe i jakiego producenta
Witam
Czy znacie jakiegoś uczciwego sprzedawcę akumulatorów żelowych.
Chodzi mi o to aby akumulatory nie były zleżałe przez wiele miesięcy

Jakiego producenta wybrać:
HPG
Vipow
Toyama

12V 14 AH

Pozdrawiam

Nostusek - Pią 21 Lut, 2014

Napisz mi co potrzebujesz a ja odpowiem co mogę mieć i po ile. Handlujemy marką sprawdzoną MW-Power, czasem trafiają się SSB a mamy jeszcze B-power chyba jak nie pokręciłem nazwy...
fzr1000r94 - Pią 21 Lut, 2014

Jeszcze jedno pytanie
Czym się różni AGM od gel deep cycle:

http://www.mc-sklep.pl/ak...ycle-p-718.html

Nostusek - Pią 21 Lut, 2014

Zależy co producent miał na myśli. Widziałem już (ba! - nawet mam w sklepie taki uszkodzony akumulator z motocykla do pokazywania klientom) akumulator który na obudowie ma napis iGEL (i od Inteligent bo miał elektroniczny wskaźnik naładowania na obudowie) a w środku siedzi zwyczajny AGM. Deep cycle akumulatory mają możliwość głębszego rozładowania a nie tylko pracę buforową jak większość akumulatorków marek LMRA, HPG, CSB i innych...
Joki - Pią 21 Lut, 2014
Temat postu: Re: Gdzie najlepiej kupić aku żelowe i jakiego producenta
fzr1000r94 napisał/a:
...
Vipow
...

Ten nadaje się najwyżej do centralki alarmowej ;-)

tomek701 - Pią 21 Lut, 2014

Napewno nie kupuj HPG
mmoto - Pią 21 Lut, 2014

A co powiecie o CSB?
Mam zamiar kupić teraz 2 aku 10 - 12 AH i też nie wiem.
Mam na 2 - 200 zł.

Anonymous - Pią 21 Lut, 2014

Haze były niezłe, ale się ostatnio schrzaniły.
Może jeszcze Toyama?
Wolę jednak Chilwee, a bardziej GreenSaver.

gienek333 - Pią 21 Lut, 2014

Mam dobre zdanie o Yuasa.
Nostusek - Pią 21 Lut, 2014

Mam w ofercie semitrakcję Yuasa albo Midac lub Dyno - niestety pojemności od grubo ponad 100 Ah. Ceny na zapytanie. Dyno mam od kilkudziesięciu Ah...
mmoto - Sob 22 Lut, 2014

Chyba wezmę te z tych wymienionych wyżej:

http://allegro.pl/akumula...3984118104.html

W sumie sobota mam czas do niedzieli coś znaleść.
Może ktoś mnie utwierdzi że dobry wybór. :mrgreen:

Anonymous - Sob 22 Lut, 2014

A jesteś jakoś uzależniony od wymiarów akumulatorów? 120 zł za 12V 12Ah albo 125 zł za 12V 24Ah, to jest chyba różnica? ;)
Ybiz - Sob 22 Lut, 2014

Również od jakiegoś czasu upatruje sensownego akumulatora i mój wybór również padł na ten Toyama NPCG. Co prawda jeszcze nie kupiłem, bo nie mam do czego ich wsadzić, ale w przeciągu miesiąca powinno się to zmienić, więc również się podepnę pod prośbę kolegi o potwierdzenie trafności wyboru.
W moim przypadku potrzeba 3 sztuki do napędu roweru, a że jestem ograniczony wymiarami 10/10/15 to muszę GreenSavery odpuścić.

mmoto - Sob 22 Lut, 2014

Tak chodzi o wielkość, grensavery mam już kilka dni temu przyszły, czekają do kwietnia.
W sumie kupiłem juz te toyama 12Ah.
No i dzięki za podpowiedź (sam bym nie znalazł - nie opisuja odpowiednio na allegro) niby są do głębokich rozładowań. 255 zł z przesyłką.

kremir - Pią 28 Lut, 2014

Czy wiecie może gdzie aktualnie można kupić Chilwee 12v/20Ah? Kiedyś kupiłem je do pojazdu mojego synka w sklepie ekudera, ale niestety nie mają ich teraz a moje są dość mocno wyeksploatowane. Czy mogę je "bezkarnie" zastąpić aku Toyama np link
Czy rzeczywiście ta marka się sprawdza do pojazdów elektrycznych?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group